Saga transferowa trwała ponad trzy tygodnie, ale wreszcie udało się! Dziś rano na zgrupowanie w Turcji z zespołem Podbeskidzia udał się nowy zawodnik. Zespół „Górali” wzmocnił 25-letni hiszpański pomocnik Adrian Gomez, który podpisze z bielskim klubem półroczną umowę z opcją przedłużenia. Według zapowiedzi działaczy, piłkarz przerasta umiejętnościami naszą pierwszą ligę.

Adrian Gomez rozwiązał umowę z hiszpańskim Albacete i jeszcze dziś powinien zostać oficjalnie ogłoszony zawodnikiem Podbeskidzia. 25-latek podpisze półroczną umowę z bielskim klubem. Dziś rano razem z zespołem udał się na zgrupowanie w Turcji, gdzie dograne zostaną ostatnie szczegóły kontraktu. Defensywny pomocnik ostatni rok spędził na wypożyczeniu w kazachskiej ekstraklasie.

Dyrektor i skauting pod wrażeniem

Po raz pierwszy o zainteresowaniu Hiszpanem władze klubu poinformowały w połowie stycznia na spotkaniu z dziennikarzami. Na konferencji prasowej dyrektor sportowy Andrzej Rybarski nie chciał zdradzić personaliów zawodnika. Wiadomo było tylko tyle, że to defensywny pomocnik, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w jednej z drużyn kazachskiej ekstraklasy. Zdaniem dyrektora „Górali”, w grę miało wchodzić krótkoterminowe wypożyczenie do Podbeskidzia.

Okazuje się, że piłkarzem, o którym mówił wtedy dyrektor Rybarski jest Adrian Gomez, przez ostatni rok zawodnik Irtyszu Pawłodar. Rozgrywki w Kazachstanie toczą się w systemie wiosna-jesień. W 2018 roku piłkarz wystąpił w 29 spotkaniach ligowych i dwóch meczach, których stawką była kwalifikacja do fazy grupowej Ligi Europy. Gomez był wypożyczony do kazachskiego klubu z Albacete, klubu będącego obecnie liderem LaLiga2, w którym występował od 2014 roku. Wcześniej grał m.in. w juniorskich drużynach Valencii.

Po zakończeniu okresu wypożyczenia pomocnik wrócił do Hiszpanii, ale tylko po to, by rozwiązać umowę z klubem. Jak dowiedział się nasz portal, Adrian Gomez wraz z agentem pojawili się w Bielsku-Białej w poniedziałek późnym wieczorem. Od wtorku toczyły się negocjacje w sprawie kontraktu z bielskim klubem. W środę i czwartek piłkarz przechodził testy medyczne.

Krótki kontrakt z klauzulą

Jak mówi prezes TS Podbeskidzie Bogdan Kłys, przed podpisaniem kontraktu hiszpański pomocnik chciał poznać klub oraz zobaczyć miasto. - Był pod wrażeniem Stadionu Miejskiego. Zwiedził również miasto, które wielkościowo jest bardzo zbliżone do Albacete - zdradza sternik Podbeskidzia.

W czwartek wieczorem trwały jeszcze prace nad szczegółami kontraktu, który oficjalnie podpisany ma zostać w trakcie zgrupowania w Turcji. Niezależnie od tego dziś rano Gomez razem z zespołem wsiadł do autokaru, który wyruszył do Wiednia. Stamtąd samolotem drużyna uda się do Antalyi, gdzie spędzi najbliższe dwa tygodnie. Według informacji portalu, umowa Hiszpana obowiązywać będzie do końca sezonu z automatycznym przedłużeniem w przypadku awansu Podbeskidzia do Ekstraklasy.

Bartłomiej Kawalec