Na to spotkanie do hali Pod Dębowcem przybyło 4,5 tys. widzów z całej Polski. Wierni odpowiedzieli na zaproszenie ojca Adama Szustaka, który na YouTube prowadzi popularny kanał „Langusta na palmie”. - Nie czekajcie, nie trzeba się rozgrzewać, tylko od razu wskoczyć na wyższy stopień modlitewnego uwielbienia - zachęcał dominikanin.

W miniony piątek wieczorem w hali Pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie „Błogosławieni”, które poprowadzili o. Adam Szustak i o. Tomasz Nowak z zespołem „Owca”. Wzięło w nim udział ok. 4,5 tys. osób, które przez trzy godziny słuchały słowa Bożego, żywiołowo uwielbiały Boga, a obecni księża i siostry zakonne modlili się o błogosławieństwo dla każdego, kto był gotowy je przyjąć.

- Jestem przekonany, że Bóg dla każdego z nas ma przygotowane dobre słowo. Ma dostęp do aplikacji zliczającej, ilu ludzi jest tu dzisiaj i już wysyła aniołów do każdego - mówił ojciec Adam Szustak (o tym wydarzeniu i ogromnym zainteresowaniu wiernych spotkaniem z ojcem Adamem Szustakiem pisaliśmy w artykule Langusta na palmie. Fenomen zakonnika, który ma gadane).

Bielska odsłona „Błogosławionych” była kolejnym wydarzeniem tego typu w Polsce, które zostało przygotowane przez zakonnika prowadzącego kanał „Langusta na palmie”. - W naszym "tour" po Polsce zawsze wybieramy jedno słowo, które prowadzi przez wielbienie, a które pokazuje, czym zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. W Bielsku chcemy przypomnieć sobie łaskę tego, że jesteśmy błogosławieni - wyjaśniał o. Adam, przybliżając jednocześnie tematy poprzednich spotkań, takie jak "Uratowani" czy "Namaszczeni".

***

Ojciec Adam Szustak to polski prezbiter rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, autor książek i audiobooków, vloger. Jego kanał Langusta na palmie na YouTube obserwuje na bieżąco przeszło 400 tys. osób.

KGO

Zdjęcia dzięki uprzejmości ks. Mateusza Dudkiewicza oraz Roksany Adamek