Do wakacji jeszcze trochę czasu zostało, ale już teraz dobrze wiedzieć, że bielszczan i turystów odwiedzających latem Bielsko-Białą czeka dodatkowa atrakcja - będzie kino letnie! Filmy będzie można oglądać prawdopodobnie w jednym z parków miejskich.

Na lutowej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej o kino letnie upomniała się radna Małgorzata Zarębska sugerując, że dobrym do tego miejscem byłby Rynek. - To przedsięwzięcie stanowić będzie nie tylko atrakcję dla mieszkańców naszego miasta, ale też turystów. Ponadto wzbogaci ofertę kulturalną Bielska-Białej - napisała radna w interpelacji skierowanej do władz miasta.

Dzisiaj już wiadomo, że pomysł radnej spodobał się w Ratuszu. Zamiast jednak Rynku, kino letnie stanie w jednym z parków miejskich. Rozważana jest też lokalizacja na Błoniach bądź pod Dębowcem. Jak zauważył w odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński, Rynek jest mocno wykorzystany przez ogródki kawiarniane. Jest tam głośno i oglądanie filmów w takich warunkach nie byłoby komfortowe. Tak, czy inaczej amatorzy kina pod gołym niebem mogą być zadowoleni.

KJ