Z czym kojarzy Ci się ciepło? Znaczeń jest całe mnóstwo, a skojarzenia każdy ma swoje. Poza wyniosłą i romantyczną interpretacją tego terminu ważne jest także bardzo prozaiczne rozumienie tego słowa. Ciepło nabiera wyjątkowego znaczenia w okresie jesienno-zimowym, gdy utrzymanie odpowiedniego poziomu temperatury ma duże znaczenie dla funkcjonowania każdego człowieka.

Patent na ogrzewanie. Co stosować, by było ciepło i efektywnie?

Praca, szkoła czy wreszcie dom - to miejsca, w których spędzamy prawie każdy swój dzień, w różnych proporcjach czasowych. Jeden czynnik jest pewny i musi być zachowany, aby swobodnie w nich funkcjonować. Mowa o cieple.

W zależności od lokalizacji oraz rodzaju budynku optymalne warunki można uzyskać przy pomocy kilku metod. We współczesnej wersji zakłada się centralne ogrzewanie, wówczas domownicy skupiają się jedynie na regulacji poziomu temperatury. Natomiast w nieco starszych domostwach wciąż wykorzystuje się piece i dedykowany do nich opał. Tu powstaje pytanie: czym palić?

Spektrum ofert na rynku jest dość szerokie, bo zarówno producenci, jak i pośrednicy czy hurtownicy fundują szereg rozwiązań w tym zakresie. Składy opału rozsiane są w całej Polsce, jednak południowa część naszego kraju gromadzi większość z nich, z wiadomych przyczyn.

Czym dziś właściciele palą w swoich piecach?

Aktualnie na rynku dostępne są materiały w postaci węgla, ekogroszku, drewna czy pelletu. Stosowane są zależne od warunków technicznych i muszą być adekwatne do sposobu ogrzewania, a także parametrów pomieszczeń. W fazie wzrostu zainteresowania wśród użytkowników jest ekogroszek workowany, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających. Sprzedażą takiego produktu zajmuje się m.in. firma Sambudrol posiadająca składy opałowe w kilku miastach na południu Polski. Firma prowadzi także sprzedaż na terenie całego kraju za pomocą sklepu internetowego.

W ofercie Sambudrolu znajduje się wiele produktów dedykowanych odbiorcom indywidualnym, jak również instytucjonalnym. Obok wspomnianego ekogroszku workowanego, który cechuje się bardzo niską zawartością popiołu i siarki, firma prowadzi sprzedaż węgla, miału węglowego, drewna, koksu oraz pelletu. Tak różnorodnie skomponowany wachlarz umożliwia dotarcie do klientów z indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami. Warto uwzględnić, że sklep umożliwia zakupy w systemie ratalnym, co przy hurtowych ilościach nie jest bez znaczenia.

Poza handlem i współpracą z producentami Sambudrol jest partnerem doradczym, który pomoże dobrać opał odpowiadający faktycznym potrzebom klienta, tym bardziej, że pojawia się coraz więcej odmian surowców i materiałów dedykowanych ogrzewaniu.

Artykuł sponsorowany