Prywatny inwestor wyraził zainteresowanie budową parkingu w centrum Bielska-Białej. Jak dowiedział się portal, chodzi o teren u zbiegu ul. Dworkowej i Sempołowskiej. Zainteresowana budową jest spółka Cavatina, która chce w pobliżu zbudować salę koncertową.

Kilka dni temu informowaliśmy, że spółka Cavatina rozpoczęła prace wyburzeniowe dawnych zabudowań fabryki Polsportu (zob. TUTAJ). To działki, na których firma planuje wznieść biurowiec wraz z salą koncertową. Jak dowiedział się portal, spółka miała wyrazić także zainteresowanie budową parkingu podziemnego w tej części miasta. Obiekt mógłby powstać vis a vis planowanej inwestycji na gruntach w części należących do miasta i Skarbu Państwa.

Chodzi o działki po dawnej fabryce sukna Dawida Grunewalda. Dotychczas parking terenowy chciał budować w tym miejscu Miejski Zarząd Dróg. Dlatego miasto kilka tygodni temu rozpoczęło procedurę mającą na celu wyłonienie firmy, która opracuje dokumentację projektową parkingu.

Naszą informację potwierdza Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. - Spółka Cavatina wyraziła zainteresowanie budową parkingu przy ul. Dworkowej - mówi urzędnik i dodaje, że jeżeli miałoby dojść do przeprowadzenia tej inwestycji w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, co nie jest jeszcze pewne, to prywatnego partnera gmina będzie musiała wybrać na podstawie obowiązujących w tym zakresie przepisów.

- Gwarantujących przede wszystkim zachowanie uczciwej i wolnej konkurencji oraz zasad równego traktowania - wyjaśnia rzecznik.

bak