Adam Grzywacz nie jest już naczelnikiem wydziału gospodarki miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Urzędnik, który funkcję szefa wydziału pełnił od 1998 roku, odszedł na emeryturę. W konkursie rozpisanym na to stanowisko wzięło udział czterech kandydatów.

68-letni Adam Grzywacz naczelnikiem w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej był od ponad 20 lat. W związku z jego odejściem na emeryturę, w magistracie rozpisano konkurs na to stanowisko. Od kandydatów oczekiwano wykształcenia wyższego technicznego, co najmniej pięcioletniego stażu pracy (preferowany trzyletni staż w jednostkach samorządu terytorialnego), prawo jazdy co najmniej kategorii B i biegłej obsługi komputera (niewymagana była znajomość języków obcych).

Ponadto kandydat powinien znać zagadnienia w zakresie m.in. funkcjonowania samorządu, ustawy o finansach publicznych, gospodarce komunalnej, cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz ochronie przyrody. W konkursie wzięło udział czterech kandydatów. Nowym naczelnikiem został Wiesław Maj.

bak