W ten weekend ma być refleksyjnie, klasycznie, z dobrym uczynkiem w tle, Gwiazdą bielskich klubów będzie jeden z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem rozpoznawalnych artystów w naszym kraju. Podobno Michał Wiśniewski z grupy Ich Troje tak blisko i tak klimatycznie nigdy jeszcze nie występował.

Bielski klub Rudeboy zaprasza na premierowy koncert Tau oraz Dj Chestera. Jak twierdzą organizatorzy, utwory, które składają się na promowaną płytę, wzbudzają refleksję nad tajemnicą życia. - Klimat płyty wymyka się ze współczesnych standardów. Egzegeza: Księga Pszczół przenosi nas w świat analogowych, żywych brzmień i głębokich metafor - zapewniają na stronie wydarzenia. Być może warto więc wybrać się na piątkowy koncert - start o godz. 20.30.

Koncert dla ratowania organów

Tego koncertu nie mogą przegapić miłośnicy muzyki klasycznej. W sobotę o godz. 17.00 w kościele Zbawiciela na placu Lutra będziemy mieli okazję usłyszeć wyjątkowe brzmienie zabytkowych organów. Wystąpi Wyższobramski Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Sikory i współpracujący z nim organista Paweł Seligman.

Słuchacze będą delektować się bogactwem dźwięków muzyki, która wyszła spod ręki J.S. Bacha, G. Deáka-Badosa, J. Crügera, G. Verdiego, J. Gawlasa, A. Hławiczkaa. Wstęp jest wolny, ale każdy będzie mógł wesprzeć... remont zabytkowych organów. Instrument pochodzi z 1933 roku i przetrwał wojenną zawieruchę, a teraz potrzebuje solidnej renowacji. Właśnie dlatego wymyślono ideę koncertów, w czasie których każdy może dorzucić swoją cegiełkę na ten cel. Spotkania odbywają się w ostatnie soboty miesiąca.

Dwie godziny później w klubie Aquarium będziemy mogli posłuchać Oli Bilińskiej i jej kołysanek. Znajdziemy je na płycie Berjozkele w solowych interpretacjach na głos, elektronikę i gitarę elektryczną. - Zapraszamy na to intymne, muzyczne spotkanie z muzyką w jidysz, gdzie wyraziste poetyckie obrazy z przeszłości, nakreślone w tekstach, splatać się będą ze współczesnymi brzmieniami elektronicznych instrumentów, ocieplonych żywym głosem, który zaśpiewa w powracającym do życia języku - zachęcają organizatorzy. Bilety można kupić także przed samym koncertem.

Niech gadają w Bielsku-Białej

Na deser wisienka na torcie, czyli jeden z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem rozpoznawalnych artystów w naszym kraju. W niedzielę o godz. 18.00 w klubie Miasto usłyszymy największe przeboje Michała Wiśniewskiego i zespołu Ich Troje w wersjach akustycznych na żywo. - Tak blisko i tak klimatycznie nigdy jeszcze nie występował. "A Niech Gadają" to osobisty komentarz artysty do tej długiej przebytej drogi w życiu zawodowym, jak i prywatnym - czytamy na stronie wydarzenia.

Bielskie kina proponują wzruszający film, na który warto pójść całą rodziną. Dumbo znają wszyscy, a teraz zyskał kolejną odsłonę. Jeśli ktoś nie lubi sentymentalnych obrazów, może wybrać niemiecki dramat o pokusach, które czyhają na nas w sieci. Lomo. Życie blogera może się spodobać tym, którzy zadają sobie pytanie o granicę między jawą i tym, co istnieje naprawdę.

Galeria Bielska BWA zaprasza na nową wystawę Beaty Ewy Białeckiej. Obraz Niepochlebiony to refleksyjny malarski traktat o kobiecie i jej kondycji we współczesnej rzeczywistości. Do zobaczenia od dziś do 22 kwietnia (kulturalne weekendy w Bielsku-Białej - zob. nowa nasza zakładka Atrakcyjny weekend w Bielsku-Białej).

KGO

Foto: Facebook/klub Miasto