Kwiecień w Bielsku-Białej rozpoczyna się wyjątkowo smacznie. Ten weekend będzie bardzo dobrym czasem dla tych, którzy uwielbiają smak czekolady oraz lubią degustować potrawy z różnych stron świata. Na deser czekają rodzinne warsztaty na bielskim zamku. Ciekawe propozycje na najbliższe trzy dni znajdziesz jak zwykle w naszej zakładce Atrakcyjny weekend w Bielsku-Białej.

"Festiwal czekolady i słodyczy" - pod tą nazwą kryje się wydarzenie, które na pewno przyciągnie na Rynek wielu miłośników słodkich przysmaków. W programie m.in. warsztaty dla dzieci, rodzin i osób dorosłych, a także występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Wszysko wskazuje na to, że hasło Słodki Rynek, które towarzyszy akcji, nie jest przesadzone. Festiwal rozpocznie się dzisiaj i potrwa do niedzieli (od 10.00 do 20.00).

Potrawy z całego świata

W drodze na Rynek warto odwiedzić plac Chrobrego. Tam właśnie trwa zlot food trucków, w których można kupić potrawy z całego świata. Nie zabraknie zatem smaków rodzimych czy azjatyckich. Wydarzenie potrwa do niedzieli. Piątkowy wieczór można zakończyć, delektując się muzyką w Bielskim Centrum Kultury. O godz. 19.00 rozpocznie się koncert Julii Pietruchy, która zaprezentuje utwory ze swojego ostatniego albumu. Wokalistce będą towarzyszyć znakomici muzycy: Kuba Jaźwiecki, Michał Lamża, Max Ziobro, Wojciech Gumiński, Joachim Łuczak i Robert Żelazko.

Fundacja OnBoard i Stowarzyszenie Braci Mniejszych zapraszają na wydarzenie z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt. W sobotę o godz. 16.00 w siedzibie fundacji na drugim piętrze galerii Sfera 2 odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Będą atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a wśród nich wystawa obrazów Koty Urszuli Klimczak połączona z aukcją charytatywną. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych i malowaniu buziek.

Dla wszystkich bez względu na wiek przygotowano strefę majsterkowicza oraz strefę jazdy na longboardach. Będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia w Foto-Budce, a wyjątkowymi gośćmi będą do niedawna bezdomne koty i psy. Wstęp wolny, będą zbierane wolne datki na pomoc zwierzętom bezdomnym.

O wielkanocnych zwyczajach

W niedzielę o godz. 11.00 w Muzeum Historycznym na zamku Sułkowskich odbędą się zajęcia poświęcone zwyczajom wielkopostnym i wielkanocnym. Organizatorzy obiecują nie tylko ciekawe wprowadzenie (symbolika, obrzędy ludowe, legendy i przypowieści związane z tym okresem), ale także część praktyczną, w czasie której uczestnocy będą mogli samodzielnie wykonać palmy wielkanocne lub wianki ozdobione zielonymi gałązkami i kwiatami z bibuły.

Tymczasem w kinach mamy ciekawe premiery. Wszystko wskazuje na to, że bajka Manu. Bądź sobą wzruszy każdego widza niezależnie od wieku. Twórcy filmu wychodzą z założenia, że każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobiny magii, aby go wydobyć. Shazam! spodoba się tym, którzy lubią akcję i przygodę. Widzowie złaknieni emocji mogą wybrać horror Impostor.

KGO