Polskie zakłady bukmacherskie coraz prężniej się rozwijają i co jakiś czas pojawiają się nowe podmioty na naszym rynku. Wiele pozmieniało się w wyniku nowelizacji Ustawy hazardowej w 2017 roku, kiedy postanowiono przeciwdziałać zakładom, które były zarejestrowane poza granicami naszego kraju, gdzie odprowadzały podatki, a jednak oferowały polskim klientom zawieranie zakładów wzajemnych. Szacuje się, że przed zmianą prawną ponad 90 proc. działalności bukmacherskiej w polskim internecie pochodziło z tzw. szarej strefy. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, a legalni bukmacherzy w Polsce to jedyny słuszny wybór, jeśli chce się obstawiać zakłady wzajemne.

Legalny bukmacher Polska - dlaczego wybierać tylko takich?

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić pewną kwestię. Jeśli mówimy o zakładach oferowanych nielegalnie, mamy na myśli działania na terenie Polski. To, że u nas dany bukmacher nie oferuje bukmacherki legalnie nie oznacza, że w innych krajach Unii Europejskiej też tak jest. W tej kwestii nie funkcjonuje nadrzędność prawa unijnego, a każde państwo ma możliwość dostosować przepisy według własnego uznania. 

Są gracze, którzy nie przyjęli zmian w prawie z entuzjazmem i do tej pory woleliby korzystać ze znanych sobie europejskich bukmacherów. W wyniku nowelizacji Ustawy utworzono Rejestr Domen Zakazanych, do którego trafiają strony internetowe z zakładami wzajemnymi oferowanymi niezgodnie z prawem. Mimo tego nielegalni bukmacherzy w Polsce wciąż próbują pozyskiwać klientów, a dostawcy internetu nie nadążają z blokowaniem tychże domen. Dlatego liczy się świadomość gracza, który samodzielnie powinien stwierdzić, czy interesujący go podmiot to legalny bukmacher online. 

Jak rozpoznać, czy zakłady internetowe są legalne? 

Jeśli jesteś początkującym graczem, możesz mieć pewne trudności w określeniu, czy dany zakład to legalny bukmacher internetowy. Szczególnie, że nielegalne internetowe zakłady bukmacherskie bardzo chcą udawać te zgodne z prawem i często wprowadza się graczy w błąd. Za korzystanie z usług nielegalnych podmiotów grożą wysokie kary pieniężne, dlatego przed zarejestrowaniem konta należy w pierwszej kolejności zorientować się, czy na pewno nie łamie się prawa. 

Zwróć uwagę od razu na odpowiednie zezwolenia. Polscy bukmacherzy mogą ubiegać się o dwie licencje - jedna jest na prowadzenie lokali naziemnych, druga dotyczy działalności w sieci. Legalny bukmacher na swojej stronie internetowej na pewno pochwali się tym, że wymagane zezwolenia posiada. Oprócz numeru licencji poda także takie informacje, jak NIP czy KRS. Dzięki temu masz pewność, że jest to zalegalizowana działalność na terenie naszego kraju. 

W drugiej kolejności należy zorientować się, czy dany zakład posiada polską domenę. Legalni bukmacherzy online w Polsce posiadają krajową domenę, czyli z zakończeniem pl. Domeny zarejestrowane poza granicami świadczą o tym, że firma nie uzyskała zgody naszego ministerstwa na prowadzenie zakładów w sieci. Prędzej czy później, ale taka strona znajdzie się w Rejestrze Domen Zakazanych.

Zobacz legalny bukmacher w Polsce rynekbukmacherski.pl/legalni-bukmacherzy-online-w-polsce/

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce nie mogą swoim klientom proponować pokera i kasyna. Takie usługi online może prowadzić jedynie Państwo. Jeśli więc widzisz powyższą rozrywkę w ofercie firmy, wiesz, że nie jest to legalny bukmacher w Polsce. 

Bukmacher Polska - graj zgodnie z prawem

Stale aktualizowana lista bukmacherów oferujących zakłady bukmacherskie zgodnie z polskim prawem znajduje się na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można zaczerpnąć informacji właśnie tam. Jest jeszcze wiele portali, które zajmują się tematyką bukmacherską i tam też pojawiają się wiadomości o nowinkach i o legalnych zakładach, lecz najbezpieczniejszym źródłem jest strona ministerstwa. 

Nie należy zapominać o tym, że hazard związany jest z ryzykiem uzależnienia i utraty pieniędzy, nawet jeśli interesują Cię jedynie legalni bukmacherzy. Polski bukmacher na swojej stronie zawsze zachęca do zachowania rozsądku i odpowiedzialnej gry. I my sugerujemy, aby korzystać z zakładów wzajemnych z głową i nie traktować ich jako jedynego, pewnego źródła dochodu. 

Artykuł sponsorowany