Ubezpieczenia mogą sporo kosztować. Aby za polisę zapłacić jak najmniej, możemy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Oto pięć powodów, dla których warto wybrać ją wtedy, gdy chcemy wykupić polisę i nie przepłacić!

Dzisiaj polisę ubezpieczeniową możemy skalkulować i wykupić samodzielnie - bez potrzeby udawania się do placówki towarzystwa ubezpieczeniowego albo do agenta. Wystarczy tylko dostęp do internetu, aby natychmiast dowiedzieć się, ile zapłacimy za różne ubezpieczenia.

Dlaczego warto z korzystać z porównywarek ubezpieczeń? Zobacz pięć największych zalet takich serwisów on-line!

1. Wiele ofert w jednym miejscu

Dzięki porównywarkom ubezpieczeniowym możemy sprawdzić oferty towarzystw w jednym miejscu. To duża oszczędność czasu, ponieważ nie musimy prowadzić kalkulacji w każdym towarzystwie po kolei, a dodatkowo mamy okazję do wyszukania najtańszej polisy z tych dostępnych na rynku!

Przykładowo, porównywarka ubezpieczeń Porowneo.pl porównuje dla swoich użytkowników oferty sprawdzonych firm ubezpieczeniowych: Aviva, Benefia, Generali, Link4, MTU, Proama, You Can Drive – Ergo Hestia i innych.

Dzięki temu, że możemy sprawdzić kalkulację w różnych towarzystwach jednocześnie, mamy najlepsze oferty na wyciągnięcie ręki!

2. Polisa ubezpieczeniowa jeszcze taniej

Zdecydowanie najważniejszą zaletą zakupu polis ubezpieczeniowych za pomocą porównywarki jest możliwość wyboru takiej, która rzeczywiście będzie najtańsza. Różnice cenowe pomiędzy towarzystwami mogą dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych!

Porównywarka ubezpieczeń pozwala na dokonanie kalkulacji u różnych ubezpieczycieli na podstawie jednorazowo podanych danych. Następnie od razu otrzymujemy tabelę z proponowanymi cenami polis i możemy wybrać taką, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna.

Z porównywarek ubezpieczeniowych warto korzystać regularnie - za każdym razem, gdy mamy wykupić nową polisę. Dlaczego? Ponieważ ceny stale ulegają zmianom, a dotychczasowy ubezpieczyciel może nie oferować już tak niskiej składki, jak konkurencja.

Dzięki takiemu narzędziu, jak porównywarka ubezpieczeń możemy samodzielnie, w dowolnym momencie obliczyć wysokość składki i sprawdzić, gdzie zapłacimy za nią jak najmniej!

3. Oszczędność czasu na wyborze najlepszej polisy

Porównywarka ubezpieczeń pozwala również na znalezienie polisy jeszcze szybciej. Gdy nie mamy czasu na udanie się do biura agenta ubezpieczeniowego albo do placówek towarzystw, wówczas wszystko można załatwić w jednym miejscu - bez wychodzenia z domu.

Obliczenie kosztów polis to tylko kilka minut. W specjalnym formularzu podajemy wtedy wszystkie wymagane informacje o samochodzie, o historii ubezpieczeń, a także o sobie jako o kierowcy. Następnie natychmiast możemy zobaczyć, kto proponuje nam najtańsze polisy.

Dodatkowo, porównywarka ubezpieczeń będzie doskonałym wyborem dla tych kierowców, którzy zapomnieli o konieczności wykupu polisy w terminie. Za brak ważnego ubezpieczenia grozi naliczenie kary nawet w wysokości kilku tysięcy złotych!

Z porównywarką możemy błyskawicznie obliczyć koszty polis, a potem od razu możemy zdecydować się na wykupienie tej najlepszej - wystarczy tylko parę minut, aby zawrzeć umowę z wybranym towarzystwem.

4. Możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej przez internet

Jak zaznaczyliśmy wcześniej, osoby korzystające z porównywarek ubezpieczeniowych mają również możliwość wykupienia polisy przez internet, bez potrzeby udawania się do placówki wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Gdy chcemy zawrzeć umowę z tym ubezpieczycielem, którego porównywarka ubezpieczeń wskazała jako najtańszego, możemy wtedy od razu przejść na stronę internetową ubezpieczyciela, aby tam zawrzeć umowę. Podajemy dodatkowe dane, a następnie potwierdzamy zawarcie umowy. Możemy zapłacić za nią od razu przez internet, wykorzystując szybki przelew on-line.

Dokumenty potwierdzające zawarcie umowy otrzymujemy na wskazany adres e-mailowy albo przez pocztę.

5. Dodatkowa pomoc dla użytkowników porównywarek ubezpieczeniowych

Osoby, które chciałyby znaleźć najlepszą polisę ubezpieczeniową za pomocą porównywarek, mogą skorzystać również z dodatkowej pomocy, np. z konsultacji on-line lub telefonicznych z ekspertami.

Przykładowo, porównywarka ubezpieczeń Porowneo.pl udostępnia swoim użytkownikom numer telefonu, pod którym dyżurują specjaliści w dziedzinie różnych typów ubezpieczeń, w tym komunikacyjnych, turystycznych, na życie czy mienia. Są zawsze gotowi do tego, aby przygotować dla klienta kalkulację oraz doradzić mu w doborze najkorzystniejszej dla niego oferty.

Zatem wtedy, gdy chcesz zakupić najtańsze, najbardziej korzystne ubezpieczenie, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń on-line. Z nią możesz wykupić polisę bez problemów!

Artykuł sponsorowany