Spektakl w stylu Monty Pythona oraz spacer po cmentarzu żydowskim to główne atrakcje rozpoczynającego się dziś weekendu w Bielsku-Białej. A może warto wybrać się do kina? Fantasy, dramat czy romans - miłośnicy gatunku mogą wybierać. W najbliższy poniedziałek dylematu nie będzie. Premiera ósmego sezonu Gry o tron to prawdziwa uczta dla ducha.

Ten weekend zapowiada się ciekawie, dzięki czemu nawet w gorączce przygotowań do nadchodzących Świąt Wielkanocnych każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Już dziś na scenie Bielskiego Centrum Kultury pojawi się Narodowy Balet Klasyczny z Kijowa. Ukraińscy artyści zaprezentują Jezioro Łabędzie, utwór klasyczny w czterech aktach skomponowany w 1876 roku przez Piotra Czajkowskiego. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00.

W stylu Monte Pythona

W sobotę na tych samych deskach zobaczymy przedstawienie w reżyserii Artura Barcisia, aktora znanego z seriali Rancho czy Miodowe Lata. Ściana spodoba się miłośnikom humoru rodem z Monty Pythona. - Dziwne sytuacje, skrajne emocje, bawi i jest ostry jak brzytwa - zachęca Teatr Żelazny, który jest odpowiadzialny za tę produkcję. Główną rolę gra Paweł Okraska, krakowski aktor teatralny. Obok niego zobaczymy Bogumiłę Murzyńską, Elżbietę Okupską, Martę Marzecką-Wiśniewską oraz Piotra Wiśniewskiego. Początek spektaklu o godz. 19.00 (bilety w cenie 65 i 70 zł).

Lekcja w terenie

Niedzielę warto zarezerwować na spacer z dr. Jackiem Proszykiem, czyli na kolejne oprowadzanie po cmentarzu żydowskim przy ul. Cieszyńskiej 92. Spotkania ze znanym bielskim historykiem cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Każde jest niesamowitą przygodą, która przenosi słuchaczy w odległe czasy, gdy wielokultorowe Bielsko tętniło życiem (por. nasz artykuł Odkrywa nieznane karty z historii dwumiasta. Sukces lekcji na cmentarzu). W planie są dwa spotkania bez względu na pogodę - o godz. 10.00 i 14.00. Zwiedzanie potrwa ok. 3 godz.

Przypływ wiary w niedzielę

W kinach gratka dla miłośników fantasy - Hellboy. Osoby, które lubią romanse powinny wybrać sie na After, a kinomanom nie mogącym żyć bez dramatów zapewne przypadnie do gustu Przypływ wiary. W najbliższy poniedziałek dylematu nie będzie. Premiera ósmego sezonu Gry o tron to prawdziwa uczta dla ducha. Zainteresowanie seansem w kinie Helios jest ogromne.

W niedzielę (godz. 15.00) samorząd uczniowski przy BWS im. J. Tyszkiewicza zaprasza na finał konkursu W krainie baśni dobra i zła. W programie m.in. występ Karoliny Lapczyk, Śpiewajmy Razem, Małgorzata Langer, a także stand-up. Na wszystkich gości czeka poczęstunek. Wstęp wolny.

KGO

Foto: Teatr Żelazny