Sprzątanie może być przyjemne, kiedy korzysta się z nowoczesnego sprzętu. W każdym dobrym sklepie AGD oferta jest bogata i pozwala wybrać produkty optymalnie, w najlepszej ofercie cenowej i o odpowiednich parametrach technicznych.

Robot sprzątający - remedium na kurz i zabrudzenia

Wiele osób już się przekonało do innowacyjnych urządzeń sprzątających, zautomatyzowanych, zaskakujących nowoczesnymi rozwiązaniami. Dzięki nim można zaoszczędzić nie tylko wiele czasu na swoje przyjemności, ale też energii, której można stracić podczas porządkowania naprawdę dużo. Warto więc zainwestować w innowacyjny Robot sprzątający, który jest alternatywą dla tradycyjnego odkurzacza, ale sprząta znacznie efektywniej i szybciej. Jest kompaktowy, ma ciekawy design i można go programować. Robot sprzątający dostanie się prawie wszędzie, wysprząta z kurzu i zanieczyszczeń najmniejszą szczelinę dzięki specjalnie zaprojektowanym szczotkom i rozwiązaniom czyszczącym.

Jak to działa?

Robot sprzątający nie potrzebuje zasilania prądem, dlatego można odetchnąć od plączących się kabli, utrudniających czyszczenie powierzchni. Wystarczy naładować jego akumulatorki w stacji dokującej, aby cieszyć się przez długi czas jego pracą. Każdy taki sprzęt ma zainstalowane stosowne oprogramowanie, różniące się w zależnościom firmy, ale też ceny produktu. Więcej funkcji będzie miał na pewno robot sprzątający droższy, bardziej zaawansowany technologicznie, dzięki któremu sprzątnie to już czysta przyjemność.

Jak zaprogramować urządzenie?

Wystarczy pilot i smartfon z aplikacją, aby sprawnie kierować pracą urządzenia, będąc w domu czy poza nim. Możesz wskazać mu miejsca do sprzątania i skierować go do bazy dokującej. Każdy sprzęt jest inny, dlatego też różne są możliwości programowania - mniej lub bardziej awansowane. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jeden z modeli , którym jest robot sprzątający Roomb i7, o którym mnóstwo informacji znajduje się w internecie. To jedyne takie urządzenie, które można tak zaprogramować, aby sprzątało wybrane pomieszczenia. Możesz mieć więc pełną kontrolę nad tym, co i kiedy ma być sprzątane.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu, zastanów się do czego ci on będzie potrzebny. Nie każdy robot sprzątający musi mieć ogromną pojemność akumulatorka, ponieważ mieszkania mają różne metraże. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość akumulatorka, gdyż te o lepszej klasie będą ładowały się znacznie szybciej. Wiadomo też, że im większa pojemność, tym dłuższy czas ładowania.

Robot sprzątający powinien mieć także mocny silnik. Im wyższa klasa silnika, tym szybsze i efektywniejsze sprzątanie (siła ssania i przeczesywania dywanów za pomocą szczotek).

Kolejna sprawa to czujniki ruchu, w jakie zaopatrzony został robot sprzątający. Im jest ich więcej, to na pewno lepiej, bo wtedy urządzenie będzie precyzyjniej poruszało się po różnych powierzchniach. Są to np. czujniki zbliżeniowe, uskoku terenu oraz czujnik kurzu, dzięki którym robot sprzątający jest dobrze nawigowany po danym terenie.

Artykuł sponsorowany