W bielskim kinie Helios zostanie dziś zaprezentowany pierwszy odcinek ósmej serii "Gry o tron". Ten dzień było długo wyczekiwany przez fanów sagi "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. - Zainteresowanie wejściówkami jest ogromne. Na tyle, że postanowiliśmy uruchomić dodatkowy pokaz - informuje Marcin Świder, kierownik bielskiego oddziału sieci Helios.

Pokaz został przygotowany przez sieć kin Helios w całym kraju. Na dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć nie tylko piewszy odcinek ósmej serii, ale również ostatni siódmej. - Zaproszenia rozeszły się jak ciepłe bułeczki w sobotę i niedzielę. Pierwsi zainteresowanu pojawili się już o siódmej rano. Spokojnie czekali aż otworzymy kasy - mówi Marcin Świder, kierownik kina Helios w Bielsku-Białej. - Był nawet widz z Białegostoku.

Co należalo zrobić, aby otrzymać podwójne zaproszenie na bezpłatny seans? Wystarczyło się zarejestrować na specjalnej stronie, wydrukować potwierdzenie, a następnie odebrać je osobiście w kasie wybranego wcześniej kina. Sam fakt rejestracji nie gwarantował otrzymania biletów. - Wydaliśmy 600 biletów na dwa seanse. Zapadła decyzja, że projekcja odbędzie się nie tylko o 19.00, ale również o 22.00 - tłumaczy nasz rozmówca.

***

Ekranizacja bestsellerowej sagi "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina ma już status kultowej produkcji HBO. Ten bijący rekordy popularności serial fantasy to opowieść o obłudzie i zdradzie, szlachetności i honorze, podboju i triumfie. Historia osadzona jest w krainie, gdzie lato może trwać dziesięciolecia, a zima panować dłużej niż ludzkie życie. Pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają od lat czterema stronami Westeros. Teraz rozegra się ostateczna walka o Żelazny Tron.

Wszystkie sezony serialu „Gra o tron” można oglądać w HBO GO.

KGO