Policja zatrzymała 36-letnią mieszkankę powiatu bielskiego, która zaatakowała kuratora sądowego podczas wywiadu środowiskowego. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jej nietrzeźwy mąż został doprowadzony do wytrzeźwienia, a małoletnie dziecko nietrzeźwej pary trafiło pod opiekę placówki pomocy rodzinie.

Oficer dyżurny komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach został poinformowany przez wykonującą wywiad środowiskowy kurator sądową, że jej podopieczna zaatakowała ją, uderzyła kilka razy w twarz oraz groziła, aby ta zaniechała czynności służbowych. Po przyjeździe na miejsce dzielnicowi zatrzymali agresywną 36-letnią kobietę.

Jak ustalili, w mieszkaniu trwała libacja alkoholowa z mężem zatrzymanej, której przyglądało się ich 12-letnie dziecko. Partner 36-latki został doprowadzony do wytrzeźwienia do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej, a małoletnie dziecko trafiło doraźnie pod opiekę zastępczą placówki pomocy rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach.

Kobieta po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała zarzuty napaści, gróźb i znieważenia urzędnika sądowego na służbie. Grozi jej kara do trzech lat więzienia. Sprawą niewłaściwej opieki nad małoletnim dzieckiem zajmie się także sąd rodzinny.

bb