W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi oferta kulturalna miasta jest w ten weekend mocno ograniczona. Polacy tradycyjnie świętują przy rodzinnym stole, ale miłośnicy tzw. kultury wysokiej nie stoją w tym okresie na straconej pozycji. W drugi dzień świąt otwiera drzwi Bielska Galeria BWA. Co więcej, bilety na wszystkie wystawy są bezpłatne. W niedzielę można też odwiedzić sąsiadów, którzy szykują ciekawy koncert.

Być może warto poświęcić ten weekend na obejrzenie wystaw, na które dotąd nie znaleźliśmy czasu. Jeśli tak, to jeszcze dziś powinniśmy odwiedzić Muzeum Historyczne na zamku Sułkowskich. Na jednej z ekspozycji, która wpisuje się w uroczystości rocznicowe z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zobaczymy polonika z czasów austriackich, eksponaty związane z burzliwymi dziejami I wojny światowej oraz okresem Powstań Śląskich. Zwiedzać można dzisiaj do godz. 16.00, bo w święta muzeum na zamku jest nieczynne.

Do BWA bezpłatnie

Tymczasem Bielska Galeria BWA zachęca do odwiedzin w Lany Poniedziałek. Co więcej, do 5 maja bilety na wszystkie wystawy są bezpłatne. Warto zatem całą rodziną wybrać się do tej jednej z najlepszych galerii w kraju, aby zobaczyć prace młodych artystów, którzy mają szansę zdobyć serca publiczności i przychylność krytyków na całym świecie. Tylko do 22 kwietnia czynna będzie wystawa prac uczniów średnich szkół plastycznych. Przegląd organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej obejmuje twórczość młodych ludzi z "plastyków" publicznych i niepublicznych, łącznie z ponad 30 szkół.

W BWA polecamy także prace Iwony Wilczek, która przygotowała portrety sportowców ekstaklasowej drużyny Amp Futbolu Kuloodporni. Projekt uzupełniają zdjęcia z treningów, które obrazują ruch. Dewizą sportowców skupionych wokół Kuloodpornych jest "Chcieć, znaczy - móc, niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla realizacji marzeń sportowych".

Święta u sąsiadów

Na wielkanocny koncert po sąsiedzku zaprasza Wisła, a dokładnie - Villa Rubinstein, gdzie w niedzielę odbędzie się koncert świąteczny, którego gwiazdą będzie Katarzyna GAYA Krawczyk. Artystka z okazji Hello! Easter zaśpiewa przeboje muzyki rozrywkowej - 21 kwietnia o godz. 18.00.

W kinach premiery. Jedna dla całej rodziny, a druga dla złaknionych wrażeń i scen mrożących krew w żyłach. Na ekrany wchodzi familijny Praziomek, który spodoba się poszukiwaczom przygód. Horror Belzebub chętnie obejrza osoby o stalowych nerwach. Warto pamiętać, że w świąteczną niedzielę kina są nieczynne. Za to w poniedziałek, w Heliosie, będzie można zobaczyć oskarowy Green Book. Wszystko w ramach Kina Konesera, które warto odwiedzać nie tylko od święta.

KGO