Spokojnie i rodzinnie. Tak zapowiadają się kolejne dni majówki. Jak przystało na weekend świąteczny, w Bielsku-Białej nie brakuje także akcentów patriotycznych. Postawmy na czas, który warto spędzić w gronie najbliższych osób. Do wyboru są: wspólne czytanie z dziećmi lub wyjście do kina z przyjaciółmi, a na koniec grill, starobielski smalec, grochówka i pokaz sztucznych ogni. Jak zwykle w piątek, podpowiadamy, jak kulturalnie spędzić najbliższe dni w Bielsku-Białej.

Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzisiaj o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysty koncert. Bielska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Macieja Koczura, a także soliści: sopranistka Aleksandra Szmyd oraz skrzypek Krzysztof Katana, zaprezentują kompozycje Wojciecha Kilara, Stanisława Moniuszki i Henryka Wieniawskiego. Na scenie pojawi się także zespół The ThreeX. Bilety można kupić w cenie 40 i 20 zł.

Wartka akcja na dużym ekranie

Osobom preferującym kino zamiast muzyki klasycznej polecamy premierę filmu, który w pierwszej kolejności powstał w umyśle znakomitego pisarza. Po raz kolejny powieść Stephena Kinga została przeniesiona na duży ekran. Ciekawe, czy film będzie równie dobry? Smetarz dla zwierzaków to tajemnica, wartka akcja i nietuzinkowe rozwiązania. Główny bohater - dr Louis Creed po przeprowadzce z żoną i ich dwojgiem małych dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada. Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje.

Czytanie książek jest fajne

Klubokawiarnia Aquarium zaprasza do wspólnego czytania książek. BajuBajki, czyli czytanie dzieciom jest imprezą cykliczną, która cieszy się sporym powodzeniem. Książki uczą i wychowują, rozwijają wyobraźnię, poszerzają horyzonty. W jednej chwili potrafią przenieść w nieznany świat przygody, zachwycić historiami, pokazać piękno świata.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważne w rozwoju dziecka jest głośne czytanie książek.
Organizatorzy pragną otworzyć przed dziećmi magiczny świat, obudzić wyobraźnię, rozwijać kreatywność i zachęcać do aktywności w gronie rówieśników. Oprócz czytania przewidziane są także gry i zabawy. Zaproszone są dzieci w wieku 3-8 lat. Wstęp bezpłatny.

Wielki piknik na Starym Bielsku

W niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się Starobielski Piknik. Jeden z organizatorów - Piotr Szczutowski, kierownik Domu Kultury w Starym Bielsku, zaprasza wszystkich mieszkańców Bielska-Białej na tereny zielone wokół plebanii kościoła pw. św. Stanisława, gdzie zobaczymy m.in. występy dzieci i młodzieży. W programie: pokazy ZUMBY, karate oraz saksofonowy koncert Beskidzkiego Instytutu Jazzu. Sporo atrakcji i niespodzianek: konkursy z nagrodami, ścianka wspinaczkowa czy dmuchany zamek.

Gościem wydarzenia będzie Zespół Regionalny Piasarzowianki oraz grupa Sekret. Podczas majówki odbędzie się Turniej na Megapiłkarzykach o Puchar Księdza Proboszcza. W serwowanym menu, oprócz klasycznych potraw grillowych, nie zabraknie tradycyjnego starobielskiego smalcu i lokalnej grochówki. Całość imprezy zakończy pokaz sztucznych ogni.

KGO

Aktualizacja 4 maja godz. 9.30 - Wobec mało optymistycznych informacji pogodowych, związanych z prognozą na najbliższą niedzielę zapadła decyzja o przeniesieniu naszego Pikniku Starobielskiego na przyszłą niedzielę (12 maja) - czytamy na facebookowej stronie Domu Kultury w Starym Bielsku.