Na ten weekend zaplanowano wydarzenia, które ze względu na deszczową pogodę nie odbyły się w innych terminach. Jeśli tym razem tylko dopisze pogoda, przygotujmy się zatem na zwiedzanie średniowiecznego Bielska oraz piknik. Dodatkowo Rudeboy zaprasza na całkiem współczesną Bitwę o Bielsko. Jak zwykle w piątek, podpowiadamy, jak kulturalnie spędzić najbliższe dni w Bielsku-Białej.

Dzisiaj o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Stanisława Soyki z zespołem. Ten znakomity wokalista jazzowy, pianista i kompozytor zaprezentuje utwory z najnowszej płyty "Muzyka i słowa Stanisław Soyka". Obok niego na scenie pojawią się: Marcin Lamch - gitara basowa, Przemek Greger - gitara elektryczna, Kuba Sojka - perkusja i śpiew, Zbyszek Uhuru Brysiak - perkusjonalia, Antoni Gralak - trąbka, Aleksander Korecki - saksofon i gość specjalny Tomasz Jaśkiewicz na gitarze elektrycznej. Bilety kosztują 80 i 40 zł.

Najlepszy freestyle w Bielsku-Białej

RudeBoy zaprasza w sobotę (godz. 19.00) na jubileuszową, dziesiątą edycję odbywającej się cyklicznie Bitwy o Bielsko, imprezy, podczas której wyłaniany jest najlepszy freestyle'owy MC w mieście. Dodatkowo w tym dniu - koncert premierowy Bobera promujący debiutancki album Narcyz. W jury BOB zasiadąją: Pueblo i, Kuba Stemplowski. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Rap Shop przy ul. Barlickiego 23 w godz.10-17 (100 szt.!), 25 PLN przez Ticketos.pl, 30 PLN w dniu imprezy.

Kulturalne zaległości

W niedzielę odbędzie się zaległy spacer po mieście. Jedno z wcześniejszych spotkań z przewodnikiem nie odbyło się z uwagi na deszczową pogodę. Jesli tym razem aura dopisze o godz. 9.00 na placu Chrobrego rozpocznie się wycieczka, której organizatorem jest PTTK. Tematem przewodnim spaceru po mieście będą początki średniowiecznego miasta Bielska - zwiedzanie starówki potrwa 3 godziny. Przewodnik: Rafał Hojczyk, tel. 516 869 058. PTTK zachęca do zdobywania w ramach tego projektu odznaki krajoznawczej Znam Bielsko-Białą i okolice.

Niedziela jest drugim terminem zapowiadanego wcześniej pikniku starobielskiego. Pierwotnie festyn miał się odbyć 5 maja, ale pogoda wówczas nie dopisała. W programie m.in występy dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami, pokaz sztucznych ogni. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 na terenach zielonych wokół plebanii kościoła św. Stanisława.

KGO