Gmina Bielsko-Biała planuje podwyższyć kapitał zakładowy spółki Beskidzki Hurt Towarowy, w którym posiada pakiet większościowy. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wykup targowiska miejskiego od PSS Społem. Zanim do tego dojdzie, zgodę na przekazanie dodatkowych środków muszą wyrazić radni.

Targowisko miejskie przy ul. Lompy w Bielsku-Białej wystawiono na sprzedaż pod koniec ub. roku. Właściciel obiektu - PSS Społem - za atrakcyjny grunt w centrum miasta chce 3,2 mln zł. W lutym prezydent Jarosław Klimaszewski podjął decyzję o nabyciu przez samorząd tego terenu. Nieruchomość ma zakupić spółka Beskidzki Hurt Towarowy, w której gmina posiada ponad 64 proc. akcji, ale firma nie posiada wystarczających funduszy, by sfinansować operację.

Dlatego na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej planowane jest podjęcie uchwały budżetowej, która przewiduje przeznaczenie kwoty 3 mln zł na podniesienie kapitału zakładowego BHT. Dzięki tym środkom możliwe będzie przeprowadzenie transakcji i zakup targowiska przy Lompy.

bak