Codzienne zakupy są dużym obciążeniem dla portfela. Warto więc poznać sposoby, dzięki którym odciążysz domowy budżet.

Około 2 tys. zł - tyle wydaje na jedzenie przeciętna polska rodzina. To spora suma, a w przypadku większej liczby domowników lub ich specjalnych potrzeb może okazać się jeszcze większa. Na szczęście, istnieją sposoby, by zakupowe wydatki znacząco zmniejszyć, nie rezygnując jednocześnie z ulubionych produktów i nie skazując się na ich zamienniki dużo gorszej jakości.

Z pomocą przyjdą nam promocje, dzięki którym koszt produktów spożywczych można zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt procent. Smartshoping, bo tak nazywa się polowanie na promocje w sieciach handlowych w swojej pierwotnej postaci jest jednak dość czasochłonny - wymaga skompletowania i przejrzenia gazetek z wielu sklepów. Żmudnych poszukiwań unikniesz, korzytając z aplikacji Blix.pl. Co zyskasz?

Blix.pl: korzystaj z okazji

Wyszukanie najlepszych ofert i porównanie ich ze sobą jest dużo prostsze, jeśli nie musisz kompletować poszczególnych gazetek - czekać aż trafią do twojej skrzynki lub specjalnie wybierać się po nie do sklepu. Na stronie blix.pl możesz w dowolnej chwili przejrzeć aktualne ulotki właściwie wszystkich większych sieci działających w Polsce. Są wśród nich takie marki, jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Netto, Auchan czy Carrefour. Nie zabrakło też sieci sklepów specjalistycznych - m.in. IKEA, Rossmann, Decathlon, CCC, Castorama czy Media Markt.

Dzięki aplikacji na telefony z Androidem i iOS możesz też wybrane produkty ze sklepów wpisać na listę zakupową i w wygodny sposób zaplanować przyjazne dla portfela zakupy. Aplikacja powiadomi cię również, kiedy pojawią się nowe gazetki sieci, w których najczęściej robisz zakupy.

Blix.pl: karty lojalnościowe

Kolejny sposób na zmniejszenie wydatków związanych z kupowaniem podstawowych produktów to uczestnictwo w programach lojalnościowych. W ich ramach za zakupy w danej sieci otrzymujesz punkty, które następnie możesz wymienić na karty podarunkowe, rabaty lub nagrody. By jednak twój budżet rzeczywiście odczuł oszczędności, karty musisz wyrobić we wszystkich sieciach, w których robisz zakupy. A to rodzi pewne problemy - trudno przecież nosić je wszystkie w portfelu.

Rozwiązaniem znów okazuje się Blix.pl. W aplikacji możesz zebrać wszystkie karty, dzięki czemu nie będziesz musiał trzymać ich w portfelu lub instalować aplikacji każdego sklepu, w którym robisz zakupy. Obsługuje ona m.in. takie, jak Moja Biedronka, IKEA Family, CCC Klub, Payback, Skarbonka Auchan, Klub Rossmann czy Tesco CLUBCARD.

Blix.pl: jedz zdrowo i tanio

Co jednak, kiedy tanio kupisz produkty, ale zabraknie ci pomysłu na ich wykorzystanie? W takich sytuacjach pomoże ci strona Gotuj z Blix.pl. Znajdziesz na niej aktualizowany na bieżąco zbiór zawierający dziesiątki przepisów na dnia obiadowe, przekąski, ciasta i pieczywo, śniadania, zupy, desery, owocowe i warzywne koktajle oraz wiele więcej. Dzięki Gotuj z Blix.pl na twoim stole codziennie zagoszczą smaczne, zdrowe, łatwe do wykonania, sezonowe i, co najważniejsze, tanie dania.

Artykuł sponsorowany