W najbliższą sobotę przed hotelem „Dębowiec” w Bielsku-Białej będzie można zobaczyć i przetestować samochody elektryczne i hybrydowe różnych marek, elektryczne rowery, hulajnogi, longboardy i dziecięce quady. Wstęp i parking są bezpłatne.

W sobotę, 18 maja pod Szyndzielnią pojawią się nie tylko elektryki na czterech kółkach: BMW, Nissan, Renault, VW czy nawet najszybsza na rynku Tesla. Dla każdego będzie coś ciekawego: rowery górskie i miejskie, hulajnogi i longboardy. Wszystko z napędem elektrycznym.

Jednym z najważniejszych punktów imprezy będzie otwarcie o godz. 12.00 przez prezydenta Jarosława Klimaszewskiego nowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy hotelu „Dębowiec”. Będzie to pierwsze na Podbeskidziu wydarzenie pod nazwą „Elektromobilność w praktyce”.

Impreza odbędzie się w godz. 10.00-15.00 na terenie ZIAD przy al. Armii Krajowej 220. Jej organizatorami są Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz ZIAD Bielsko-Biała S.A. - Ośrodek Doskonalenia Zawodowego. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz TUTAJ.

bb