W ten weekend czeka nas wiele pięknych wydarzeń. Rozpocznie się dziś na zamku Sułkowskich od widowiska, w którym muzyka łączy się z tańcem, kabaretem, recytacją czy sztukami cyrkowymi i teatralnymi. W sobotę w Parku Słowackiego całe rodziny będą uczestniczyć w wielkim festynie z okazji Dnia Dziecka, a w niedzielę na Rynku zaśpiewamy wspólnie trzydzieści piosenek na 30-lecie wolności. Jak zwykle w piątek, podpowiadamy, jak kulturalnie spędzić najbliższe dni w Bielsku-Białej.

W piątek o godz. 18.00 w Muzeum Historycznym na zamku Sułkowskich odbędzie się koncert Trio KlaViS. Grupa za sprawą kreatywnego programu zabiera słuchaczy w podróż przez zróżnicowane światy muzyki: od eleganckiej epoki klasycznej do dodekafonii, od arcydzieł wielkich romantyków po oryginalne dzieła inspirowane starożytnymi melodiami ludowymi. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyki Crossover. To muzyczne święto dla osób poszukujących nowych, niekonwencjonalnych brzmień, pełne fuzji zróżnicowanych gatunków i rozmaitych stylistyk, gdzie język muzyczny łączy się z tańcem, kabaretem, recytacją czy sztukami cyrkowymi i teatralnymi. Bilety w cenie 40 zł.

Koncerty na dwóch scenach

W sobotę, 1 czerwcaw Bielsku-Białej odbędzie się kilka wydarzeń dedykowanych najmłodszym. W klubokawiarni Aquarium zaplanowano projekcję filmu z wytwórni Walta Disneya - 101 Dalmatyńczyków. Obraz wciąż wzrusza, niezależnie od wieku widzów. Na seansie mile widziane będą całe rodziny. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Natomiast Miejski Dom Kultury przygotował niespodzianki, a ściślej festyn "Dzień Dziecka - jest super". W sobotę w godz. 11.00-16.00 na dwóch scenach jednocześnie odbywać się będą koncerty zespołów ze wszystkich placówek MDK. Zaplanowano liczne konkursy i niespodzianki, nie zabraknie słodyczy i lodów. Odrębne stoisko będą miały służby mundurowe (wojsko, policja, Straż Miejska), które do dyspozycji dzieci oddadzą wóz strażacki i samochód wojskowy. Portal bielsko.biala.pl objął patronat medialny nad festynem w Parku Słowackiego. Więcej szczegółowych informacji o tym wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

Trzydzieści piosenek na Rynku

W niedzielę w godz. 17.00-21.00 z okazji trzydziestej rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 na bielskim Rynku odbędzie się koncert, w którym usłyszymy trzydzieści utworów. Wystąpi sześć zespołów, przy czym każdy z nich wykona pięć piosenek. Wystapią: Rocker Soul, Pearl Band, Anna Mysłajek, Identyczni, Akurat i Lizard. O godz. 16.30 dron wykona zdjęcie zgromadzonej na Rynku grupy 30-latków - rówieśników wolności.

Także w niedzielę o godz. 18.00 w sali redutowej Pod Orłem wystąpi mistrz skrzypiec i elegancji Charlie Siem. Ten urodzony w Londynie muzyk zaczął grać na skrzypcach w wieku trzech lat. Artysta był w ub. roku gwiazdą Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie, a dziś jest jednym z czołowych modeli i młodych skrzypków na świecie. Będzie to pierwszy recital solowy Charliego Siema w Polsce.
 
Bilety w cenie 40 i 60 zł można nabyć w: Kodak Express w Pasażu pod Orłem, Kancelarii Temida Księgowi przy ul. Gałczyńskiego 39, zamawiając przez adres: bilety.bfk@gmail.com lub na godzinę przed koncertami w Sali Redutowej. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

KGO

Foto: Nad Dachami