Nieoznakowany radiowóz policyjny kia stinger ze sportowym zawieszeniem patroluje bielskie ulice. Pod koniec ub. roku osiem sztuk tych szybkich pojazdów trafiło na wyposażenie KWP w Katowicach. Kierowcy powinni mieć się na baczności.

Osiem pojazdów marki kia stinger pod koniec ub. roku trafiło do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Każdy z nich kosztuje ok. 175 tys. zł. Auta mają silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 255 KM. Wyposażone są w ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów, która przenosi napęd na tyle koła. Od 0 do 100 km/h rozpędzają się w 6,3 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 233 km/h. Samochody mają sportowe zawieszenie i służą do walki z piratami drogowymi.

Wczoraj nieoznakowany kia stinger patrolował bielskie ulice, co utrwalił na zdjęciu jeden z naszych Czytelników. W ostatnim czasie policyjne stingery miały zostać wyposażone w najnowocześniejsze na rynku wideorejestratory nagrywające obraz z przodu oraz tyłu pojazdu. Kierowcy jeżdżący po Bielsku-Białej powinni więc mieć się na baczności.

bak