Które miasta są najbardziej zakorkowane w Polsce i na świecie? Nowy raport opracował TomTom Traffic Index. W tym zestawieniu Bielsko-Biała zajęła 11. miejsce w kraju oraz 264. lokatę na świecie. Według autorów raportu, w Polsce najgorzej jeździ się po Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

Najnowszy raport dotyczący sytuacji drogowej obejmuje ponad 400 miast z 56 krajów. Na czele rankingu za 2018 rok jest indyjski Bombaj, który wyprzedził Bogotę - stolicę Kolumbii, oraz Limę - stolicę Peru. W naszym kraju najgorzej jeździ się po Łodzi, gdzie kierowcy spędzają w korkach 44 proc. dodatkowego czasu. Dalej uplasowały się Kraków (40 proc.), Poznań i Warszawa (po 39 proc.), Wrocław (35 proc.), Bydgoszcz (31 proc.), Trójmiasto (30 proc.), Szczecin (27 proc.) oraz Lublin i Białystok (po 25 proc.).

Tuż za niechlubną dziesiątką sklasyfikowano Bielsko-Białą. Współczynnik zatłoczenia naszego miasta urósł w ciągu roku o trzy punkty procentowe do poziomu 20 proc. Według autorów raportu, bielszczanie jadąc rano do pracy, przez korki muszą dołożyć 10 minut do podróży, która zazwyczaj trwałaby dwa kwadranse. W szczycie popołudniowym ten czas wydłuża się do 11 minut. Największe zatłoczenie na bielskich drogach występuje w godz. 7.00-8.00 oraz 14.00-16.00. Raport dostępny jest TUTAJ.

bak