Trzy dni pełne wrażeń - czas wypełniony muzyką, tańcem i dobrą zabawą. Rozpoczynający się dziś weekend zapowiada się bardzo interesująco. Jeśli do tego dodamy egzamin na aktora, na który zaprasza Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej oraz spacer po Cygańskim Lesie, który promuje Stowarzyszenie Olszówka, okaże się, że sezon letni będzie miał mocne otwarcie. Jak zwykle w piątek, podpowiadamy, jak kulturalnie spędzić najbliższe dni w Bielsku-Białej.

Piątek zapowiada się ekscytująco. O godz. 21.00 na placu Ratuszowym rozpocznie się koncert, na który czeka wielu miłośników gorących rytmów. Na scenie pojawi się znany i popularny Shaggy. Tuż po koncercie odbędzie się widowisko laserowe. W taki spektakularny sposób rozpoczną się tegoroczne Dni Bielska-Białej.

Basy i Bobasy o muzyce

W sobotę podczas święta miasta wystąpią Sylwia Przybysz oraz zespół My3, znany z telewizyjnego programu dla młodej widowni. Koncerty My3 to przede wszystkim świetna zabawa i hity, które w internecie obejrzano ok. 100 mln razy. Wydarzenie połączone z piknikiem familijnym z Kogutem Rubinem odbędzie się w Parku Słowackiego. Na zakończenie Dni Bielska-Białej na terenie obok hali pod Dębowcem zaśpiewają Natalia Szroeder oraz Grzegorz Hyży. Na wszystkie świąteczne koncerty wstęp wolny, Więcej informacji TUTAJ.

W piątek warto też wybrać się na koncert w ramach akcji Basy i Bobasy, który odbędzie się o godz. 17.00 w klubokawiarni Aquarium. Czy wiolonczela w lecie obsypuje się kwieciem? A skrzypce śpiewają jak ptaki o świcie? Dwa zaprzyjaźnione instrumenty smyczkowe przywołują letnie obrazy w klasycznym, a zarazem tryskającym energią repertuarze. W programie m.in. utwory A. Vivaldiego, A. Dvoraka, J.P. Rameau.

Podobnie, jak na wszystkich koncertach z tego cyklu, publiczność niezależnie od wieku ma do wyboru fotele, krzesła i poduchy. Oprócz słuchania muzyki i ciekawych opowieści o muzyce - po koncercie może przyjrzeć się z bliska instrumentom. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł do nabycia online (hello@basyibobasy.pl) oraz 25 zł w kasie przed koncertem. Dzieci do 12. miesiąca życia mają wstęp wolny.

Egzamin na aktora

Osoby, które kochają teatr i kino powinny odwiedzić w sobotę Bielską Szkołę Aktorską im. Agnieszki Osieckiej. O godz. 13.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Asnyka odbędzie się otwarta próba programu „Egzamin na aktora” z udziałem uczniów i wykładowców. W planie:
 
* 14.30-16.30 - przesłuchania do szkoły na sezon 2019/2020 dla dzieci, młodzieży i dorosłych (miejsca w grupach - 7-11 lat, 11-15 lat, kandydatów do szkół teatralnych - 15-22 lata oraz dorosłych) - obowiązuje limit miejsc,

* 17.00-19.00 - Egzamin na aktora - program artystyczny z udziałem tegorocznych kandydatów do szkół teatralnych, komisji i publiczności - widowisko pokazujące przebieg egzaminu na wydziały aktorskie (ruch, piosenka, zadania aktorskie, wiersz, proza).

Występują: Jan Borusiński, Aleksandra Burdzińska, Agata Curyło, Katarzyna Gąsior, Karolina Kobielusz, Jakub Majdak, Katarzyna Rojkowska, Mateusz Wardyński. Reżyseria: Agnieszka Szulakowska-Bednarczyk. Wstęp wolny.

Wycieczka po Cygańskim Lesie

W niedzielę Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na kolejną wycieczkę po Cygańskim Lesie. Mimo kilkudziesięciu przeprowadzonych już spacerów, bielszczanie ciągle chcą poznawać ten urokliwy zakątek swojego miasta. Cygański Las to miejsce magiczne, które można odkrywać na wiele sposobów.
 
Już w dwudziestoleciu międzywojennym Olszówka i Mikuszowice Śląskie były atrakcyjnym miejscem dla malarzy, rysowników i akwarelistów, którzy się tu osiedlali, spotykali, dyskutowali i twórczo pracowali, przenosząc na płótno lub papier miejscowe pejzaże. Start wycieczki o godz. 10.00 przy pętli autobusowej nr 1 w Cygańskim Lesie. Tym razem grupę oprowadzać będzie Jacek Zachara.
 
Tego samego dnia o godz. 11.00 w Muzeum Historycznym rozpocznie się bielska edycja Krakowskiego Salonu Poezji. W programie Gdzie ci mężczyźni, gdzie te kobiety wystąpi aktorskie małżeństwo Agnieszka i Wojciech Błach. Usłyszymy muzyczne strofy w wykonaniu Dariusza Gornioka. Rezerwacja wejściówek pod numerem 601 939 672.
 
Kinomanom polecamy: Men in Black International, bajkę dla dzieci Agent Kot oraz film Godzilla II. Król potworów.

KGO