Drewno jest materiałem wykorzystywanym w budownictwie i wykończeniu wnętrz od zamierzchłych czasów, ale lepszymi właściwościami charakteryzują się płytki. Nudne płytki w nieciekawych kolorach dawno odeszły w niepamięć. Modne stały się imitacje materiałów naturalnych, a wśród nich jest niezastąpione drewno. Dlaczego warto skorzystać z płytek drewnopodobnych?

Płytki imitujące drewno - właściwości pełne zalet

Drewno jest materiałem wywołującym wrażenie przytulności, a płytki są traktowane raczej jako materiał o chłodnym charakterze. Obecnie jkednak wiele zależy od zastosowanej faktury, wzoru i koloru, dlatego płytki drewnopodobne stanowią pożądany materiał wykończeniowy.

Zalety płytek imitujących drewno:

  • są dostępne w wielu wersjach do złudzenia przypominających różnorodne gatunki drewna rodzimego i egzotycznego,
  • przybierają różne kształty i są oferowane w rozmaitych formatach,
  • kosztują mniej niż naturalne drewno,
  • łatwo je wyczyścić i nie wymagają impregnacji,
  • współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

 Kuchnia w imitacji drewna - naturalny klimat

Płytki do kuchni o wzorze drewna są nieocenionym rozwiązaniem, ponieważ w tym pomieszczeniu łatwo o zabrudzenie różnego rodzaju substancjami. Przede wszystkim na podłodze często lądują rozmaite pokarmy i napoje. Rozlane mleko, sok lub keczup trudno usunąć z prawdziwego drewna. Za to w przypadku płytek każdą substancję łatwo zmyć wodą lub klasycznym detergentem. Przede wszystkim płytki podłogowe rozwiązują problem utrzymania kuchni w czystości, ale również przestrzeń pomiędzy blatem a szafkami jest narażona na zachlapanie.

Płytki do złudzenia przypominające drewno umożliwiają zaaranżowanie wnętrza w stylu klasycznym, rustykalnym i skandynawskim. Uzyskany efekt zależy m.in. od koloru płytek i ich wykończenia. Przy wyborze wariantów do kuchni należy zwrócić uwagę, aby charakteryzowały się dużą wytrzymałością na ścieranie i antypoślizgowością, ponieważ każdy płyn rozlany na podłodze grozi poślizgnięciem się i upadkiem.

Płytki drewnopodobne - praktyczny wybór do łazienki

Łazienka wykończona w drewnie jest przytulna i sprzyja relaksowi, dlatego drewno często wykorzystuje się w SPA. Wrażenia estetyczne są bardzo przyjemne, ale pod uwagę należy wziąć funkcjonalność. Niestety, niewiele gatunków drewna wykazuje odpowiednią odporność na wilgoć, a na dodatek wymagają impregnacji i odpowiedniej pielęgnacji. Z tego względu skutecznie zastępują je płytki łazienkowe drewnopodobne.

Na stronie grupamo.pl znajdują się propozycje, którym warto się przyjrzeć. Decydując się na nie, trzeba pamiętać o wysokim stopniu antypoślizgowości. Modele naśladujące drewno można łączyć z bielą i szarością. Jeżeli pożądane są akcenty ożywiające wnętrze, można wybrać butelkową zieleń. Odcień khaki także wpisuje się w naturalny charakter aranżacji. Mile widziane są przygaszone barwy ziemi, ale z imitacją drewna świetnie komponuje się również turkus.

Artykuł sponsorowany