Występ zespołu Balkansambel na Letniej Scenie Sfery będzie z pewnością jednym z najbardziej energetycznych koncertów tego lata w Bielsku-Białej. W najbliższy piątek na placu Bolka i Lolka zabrzmi porywająca do tańca mieszanka muzyki bałkańskiej z jazzem.

Balkansambel to jedno z ciekawszych zjawisk na słowackiej scenie muzycznej. Artyści czerpią inspirację z muzyki folkowej takich krajów, jak Bułgaria, Rumunia czy Macedonia, a także jazzu czy rodzimej muzyki góralskiej. To, co wyróżnia Balkansambel to wykorzystanie instrumentów muzycznych typowych dla krajów bałkańskich i dalekowschodnich (m.in. kaval, dudy, chiński bawu). Podczas koncertu publiczność zostanie przeniesiona w niezwykle klimatyczny, pełen żywiołowych rytmów i melodii świat Bałkanów. Muzyka porwie do tańca każdego!

Letnia Scena Sfery to muzyczny festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście. Od 2010 wystąpiło na niej blisko stu artystów, a wśród nich Kasia Kowalska, Raz Dwa Trzy, Maciej Maleńczuk, Elektryczne Gitary czy Natalia Kukulska. Wyjątkowe koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów - od popu przez rock, folk, hip-hop, latino aż po jazz - gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę.

Koncerty odbywają się w wakacyjne piątki na placu Bolka i Lolka (początek o godz. 19.30). Wstęp bezpłatny. Po każdym koncercie w butiku kulturalnym Sfera Konesera (1. piętro, galeria I) odbywają się spotkania z artystami, podczas których można otrzymać ich autograf. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Letniej Sceny Sfery (szczegółowo o programie festiwalu piszemy w artykule Muniek Staszczyk i przyjaciele przed Sferą. Najlepszy program na wakacje).

PROGRAM X LETNIEJ SCENY SFERY 2019
Lipiec
5 - Roksana Węgiel (Polska)
12 - Balkansambel (Słowacja)
19 - Muniek i Przyjaciele (Polska)
26 - Kozak System (Ukraina)
 
Sierpień
2 - Wojtek Mazolewski Quintet (Polska)
9 - Marcin Sójka (Polska)
16 - Jose Torres & Havana Dreams (Polska)
23 - Smolik/Kev Fox (Polska/W. Brytania)
 
bb