Tradycyjna parada pojazdów militarnych będzie punktem kulminacyjnym Operacji Południe, która po rocznej przerwie powróci w najbliższy weekend do Bielska-Białej. W trakcie przejazdu ulicami centrum miasta zaplanowano postój pod zamkiem Sułkowskich. Pokazy sprzętu wojskowego odbędą się w sobotę i niedzielę pod Dębowcem.

Osiemnasta edycja Operacji Południe rozpocznie się w piątek. Tego dnia spodziewany jest przyjazd i rejestracja uczestników zlotu na terenie bazy imprezy, która zostanie zorganizowana na terenie ZIAD przy al. Armii Krajowej. W sobotę o godz. 10.00 zaplanowano odprawę uczestników, a pół godziny później rozpocznie się formowanie kolumny, która o godz. 11.30 wyruszy na paradę.

W samo południe pojazdy zatrzymają się pod zamkiem książąt Sułkowskich. W godz. 12.15-14.30 przed Castorama odbędzie się wystawa sprzętu militarnego. Następnie uczestnicy imprezy powrócą do bazy, gdzie w godz. 16.00-19.00 zaplanowano pokazy oraz zwiedzanie wystaw. Niedzielne pokazy odbędą się w godz. 11.30-17.00.

"Operacja Południe" to impreza plenerowa o charakterze historyczno-kolekcjonerskim, skupiająca miłośników pojazdów militarnych i starej techniki wojskowej. Celem zlotu jest wyłonienie najcenniejszych eksponatów z punktu widzenia historyczno-restauratorskiego oraz promocja zainteresowań militarno-kolekcjonerskich.

bak