Wielu przedsiębiorców wciąż podchodzi do terminali płatniczych w swoim biznesie jak kot do jeża. Znajdują wiele argumentów, by nie wprowadzać czytników kart płatniczych do firm, a głównym z nich są koszty. Warto wiedzieć, że używanie nowoczesnego terminalu płatniczego może przynieść również zyski. Zobacz, w jaki sposób!

Terminal płatniczy to dziś konieczność

Jak podają statystyki oraz badania, Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów pod względem nowoczesnych metod płatności. Na rynku jest wiele firm, które posiadają autorskie i sprawdzone rozwiązania w dziedzinie obsługi transakcji bezgotówkowych. Jedną z nich są Polskie ePłatności dostarczające innowacyjne usługi dla biznesu oraz zajmujące się obsługą płatności bezgotówkowych.

Jakie są to dokładnie produkty? Warto sprawdzić chociażby terminal płatniczy pep.pl i przekonać się, jakie nowoczesne rozwiązania proponują firmy tego typu. Sprawdziliśmy, na jaki zyski może liczyć przedsiębiorca, wprowadzając do swojej firmy czytniki kart płatniczych.

Marże za wypłaty

Jedną z bardzo pożądanych udogodnień w zakresie płatności jest funkcja “cashback”. Cashback to możliwość wypłaty pieniędzy w punkcie handlowym np. podczas robienia zakupów. Jak to wygląda w praktyce? Klient, który kupuje jakiś produkt, może poprosić sprzedawcę o wypłatę gotówki. Jednorazowo jest to kwota rzędu 500 zł przy posługiwaniu się kartą Maestro oraz maksymalnie 300 zł przy użyciu karty Visa.

Dla klienta taka usługa pozostaje darmowa, natomiast dla przedsiębiorcy przewidziana jest marża lub prowizja od każdej wypłaty ustalona przez operatora. Może to być również stała kwota niezależnie od wysokości wypłaty. Warto zaznaczyć, że “cashback” staje się coraz bardziej popularny wśród klientów i zdecydowanie świadomość istnienia takiej usługi będzie wzrastać. Co się z tym wiąże? Większy procent lub wyższa prowizja dla przedsiębiorcy udostępniającego tego typu usługę.

“Cashback” wpływa także pozytywnie na dodatkowe przychody ze sprzedaży towarów. By skorzystać z wypłaty pieniędzy poprzez terminal ulokowany przy kasie, należy dokonać dowolnego zakupy. Nawet za bardzo niską kwotę. Często zdarza się, że klient, który bardzo potrzebuje gotówki, kupuje coś “przy okazji” tylko po to, by móc wypłacić banknoty. Takie zachowanie to dla sprzedawcy czysty zysk.

Chyba każdy właściciel punktu handlowego życzy sobie, by klient zrealizował potrzebę zakupową i wyszedł ze sklepu zadowolony, dodatkowo załatwiając szybko sprawę związaną z wypłatą pieniędzy. Jeśli zastanawiasz się, który terminal najbardziej sprawdzi się w twoim biznesie, warto zobaczyć pomocną publikację "Nowoczesny terminal płatniczy, czyli jaki?".

Terminale POS za darmo?

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z zasady, że w biznesie nie ma nic za darmo. Myśląc, o terminalach płatniczych, przed oczami stają mu faktury za zakup urządzenia lub dzierżawę i obsługę. To prawda. Terminale wymagają nakładów finansowych, ale w ich przypadku znalazło się odstępstwo od reguły.

Obecnie wielu przedsiębiorców może skorzystać z Programu Polska Bezgotówkowa, który po spełnieniu kilku kryteriów daje możliwość przystąpienia do terminalizacji biznesu i korzystania przez określony czas z terminali płatniczych zupełnie za darmo. Warto zainteresować się tym tematem, zwłaszcza jeśli rozważasz wprowadzenie terminali POS do swojej firmy.   

Artykuł sponsorowany