Zarówno dla Amelki, jak i podopiecznych Domu Dziecka w Olszówce był to wyjątkowy dzień. Amelia przywiozła dwie wielkie torby zabawek, w tym różne postaci ze znanych kreskówek oraz duże i małe samochody, pluszaki i przytulanki. Dzieci opowiadały o bohaterach ulubionych bajek.

Bielszczanka Amelia Koc ma 15 lat i 178 cm wzrostu, jeździ konno, uprawia skok wzwyż i kickboxing. W tym roku ukończyła szkołę podstawową, a w maju wzięła udział w finale regionalnym konkursu Miss Beskidów Nastolatek 2019, gdzie została wybrana II wicemiss. Jako laureatka wyborów awansowała do finału krajowego Miss Polski Nastolatek.

Wizyty miss w Domu Dziecka w Olszówce są tradycją agencji modelek Grabowska Models, która wynika z przesłania regionalnych konkursów piękności organizowanych przez tę agencję - „Piękno w imię dobra”. Podczas spotkania Amelia opowiadała o swoich pasjach i sukcesach w sporcie. Mówiła, co lubi jeść i o swoich ulubionych zabawkach. Bawiła się wspólnie z dziećmi. Był też czas na zadawanie Amelii pytań.

Był to wyjątkowy dzień w Olszówce, który ogłoszono „Dniem Przytulania”. Wszyscy uczestnicy spotkania ochoczo się przytulali do siebie. Dzieci obiecały, że będą trzymać kciuki i kibicować Amelce w finale, który odbędzie się na początku września w Świnoujściu. Urocza nastolatka obiecała, że odwiedzi je po finale.

bb