Dzięki świetnemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan rusza druga edycja najpiękniejszego koncertu w tej części Polski - GraMY doBBro II. Dziś o godz. 18.00 bielscy artyści zagrają na Rynku przeciw nienawiści - dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zachęciła środowiska artystyczne do integracji.

Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale na swój sposób i 11 lutego br. w Teatrze Polskim mieliśmy okazję wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (łącznie 150 osób) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności.

Akcja #graMYdoBBro jest wydarzeniem integrującym społeczność lokalną, które pokazuje, że razem jesteśmy silni. W drugiej edycji wystąpią m.in. Gooral, Natalia Janoszek, Sebastian Thiel, Paweł Miller, Pearl Band, Sabina Karwala, Ghostman, Walimy W Kocioł, Tomasz Madzia i Paulina Wirska oraz artyści Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

bb