Ten dzień z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Już jutro do Bielska-Białej ponownie zawita Tour de Pologne. W naszym mieście będzie zlokalizowana meta liczącego 154 km piątego etapu, który rozpocznie się przy Kopalni Soli w Wieliczce.

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpoczął się 3 sierpnia w Krakowie. W wyścigu startują wszystkie zawodowe grupy należące do UCI World Teams oraz cztery drużyny z dzikimi kartami. Peleton z gwiazdami światowego kolarstwa pokona siedem etapów o łącznej długości ponad tysiąca kilometrów. Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji poznamy 9 sierpnia na mecie ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej.

„Bielski” etap 76. Tour de Pologne na dystansie 154 km z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i skieruje się na zachód. Po drodze kolarze powalczą na dwóch górskich premiach II kategorii - Rychwałd i Hucisko oraz jednej I kategorii na Przełęcz Przegibek.

Na trasie znajdują się także dwie lotne premie - w Międzybrodziu Bialskim oraz na ulicach Bielsku-Białej. Przed finiszem kolarze pokonają trzy widowiskowe rundy w naszym mieście o długości 7,2 km każda. O szczegółach "bielskiego" etapu i utrudnieniach jakie czekają na kierowców czytaj TUTAJ.

bb