Wyposażenie łazienki w armaturę stanowi niemały wydatek. O tym, czy właściwości baterii spełniają nasze oczekiwania możemy się przekonać zwykle po kilku miesiącach użytkowania, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany. Na co zwrócić uwagę, aby uniknąć awarii? Czym kierować się przy wyborze?

Bateria umywalkowa - sposób montażu a wybór ceramiki

Producenci wychodzą naprzeciw zróżnicowanym potrzebom klientów, dlatego armatura sanitarna jest dostępna w wielu wersjach i można ją dopasować do dowolnej aranżacji wnętrza. Niezwykle ważny jest wybór baterii, którą trzeba dopasować do rodzaju umywalki. Konsekwencją nieprzemyślanej decyzji może być konieczność ponownego zakupu, ponieważ inna umywalka jest potrzebna, gdy montujemy baterię ścienną, a inna, gdy mamy do czynienia z baterią sztorcową, czyli stojącą.

Modele stojące są instalowane nablatowo lub na krawędzi umywalki, a wtedy niezbędna jest ceramika z przygotowanymi fabrycznie otworami. Ponadto do wyboru są baterie jednouchwytowe, dwuuchwytowe i bezdotykowe. Polecanym rozwiązaniem jest napowietrzacz, który ma postać sitka zakładanego przy wylocie wylewki. Powoduje rozproszenie strumienia wody, przez co staje się większy, a zużycie wody pozostaje na niezmienionym poziomie.

Bateria wannowa - jak dopasować do wanny?

Gdy wybierana jest armatura łazienkowa, zawsze kluczową rolę odgrywa bateria. Również w przypadku wanny istotną kwestię stanowi sposób mocowania. Jeżeli baterię instaluje się na brzegu wanny, należy zwrócić uwagę na wagę baterii. Montaż wersji ściennej powinien wiązać się z zastosowaniem wylewki, której długość będzie ograniczać rozchlapywanie wody.

W przypadku wanien wolnostojących, które zyskują coraz większą popularność, można też zastosować baterie podłogowe. Ważne, aby armatura została dobrze dopasowana do wymiarów wanny, co oznacza, że wylewka powinna być usytuowana ok. 20 cm ponad jej górną krawędzią. Aby wybór spełniał rolę praktyczną, trzeba uwzględnić wydajność oraz oszczędność wody. Warto sprawdzić ofertę PlusOutlet.pl, ponieważ w internetowym outlecie są dostępne modele renomowanych marek w atrakcyjnej cenie.

Bateria prysznicowa - jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze?

Wybierając się na poszukiwania baterii prysznicowej, trzeba skoncentrować się nie tylko na interesującym designie pasującym do reszty wyposażenia, ale również na komforcie użytkowania. Po raz kolejny podkreślę, że nie można zapomnieć o sposobie montażu. Modele naścienne instaluje się łatwiej niż wersje podtynkowe. Baterie podtynkowe zapewniają większą oszczędność miejsca, ale w związku z tym, że są chowane w ścianie o montażu najlepiej pomyśleć na etapie budowy domu czy też remontu mieszkania.

Jeżeli użytkownikami są dzieci lub osoby starsze, warto zadbać o bezpieczeństwo w postaci armatury termostatycznej, która pozwala na automatyczne ustawienie temperatury i zapamiętuje ją. W ten sposób chroni się lokatorów przed ewentualnym poparzeniem gorącym strumieniem wody.

Artykuł sponsorowany