Przepełniony kosz, a wokół niego pełno walających się śmieci - tak od kilku dni wygląda teren w pobliżu placu zabaw przy ul. Braci Gierymskich w Bielsku-Białej. Urzędnicy zapewniają, że kosze na terenie miasta są regularnie opróżniane, a brak odbioru śmieci miał charakter "incydentalny".

Zdjęcie wykonano wczoraj w parku przy ul. Braci Gierymskich w Bielsku-Białej. Czytelnik przekonuje, że taki stan rzeczy utrzymuje się od kilku dni. Fotografię z prośbą o komentarz przesłaliśmy do bielskiego Ratusza.

- Brak opróżnienia kosza ma charakter incydentalny. Kosze są regularnie opróżniane. Podejrzewamy, że przyczyną przepełnienia kosza jest szczyt sezonu. Śmieci zostaną posprzątane niezwłocznie, a firma sprzątająca została poinformowana o tym fakcie i ma zwrócić szczególna uwagę na tego typu zdarzenia - tłumaczą urzędnicy z wydziału gospodarki miejskiej Urzędu Miejskiego.

Interwencja portalu przyniosła błyskawiczny skutek. Jak poinformował portal Czytelnik, dziś przed południem kosz na śmieci i teren wokół niego został w końcu uprzątnięty.

bb