Trudno w to uwierzyć, ale po wielu miesiącach, a właściwie latach, w Bielsku-Białej w końcu realizacji doczekał się pomysł budowy wybiegu dla psów. Projekt ogólnomiejski wybrany przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2017 zrealizowany został w Parku Włókniarzy. 

Zgodnie z regulaminem BO, projekt budowy wybiegu dla psów pomiędzy kortami tenisowymi przy Partyzantów i budynkiem dawnej przychodni przy Parkowej powinien zostać zrealizowany do końca 2017 roku. Tak się nie stało, bo Urząd Miejski w Bielsku-Białej miał problem ze znalezieniem wykonawcy inwestycji lub złożone oferty przekraczały budżet (według planów wybieg miał kosztować ok. 82 tys. zł). 

Teraz obiekt udało się zrealizować dwuetapowo. Wpierw wykonano ogrodzenie wraz z furtkami i ułożeniem kostki brukowej. W drugim etapie zrealizowano montaż małej architektury oraz pozostałych urządzeń dla psów. Wybudowany wybieg to ogrodzony teren, częściowo zadrzewiony, o naturalnej nawierzchni trawiastej.

Posiada tor agility i urządzenia do psich sportów, ławki dla opiekunów psów, samozamykające się bramki przy wejściu oraz tablicę z regulaminem korzystania z wybiegu. Na placu zainstalowane są dystrybutory z woreczkami i kosze na psie odchody. Stworzono również dwa miejsca mające charakter psich toalet. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to ok. 94 tys. zł. 

bb