Kinga Stach z bielskiej agencji modelek Grabowska Models zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Bursztynowa Miss Polski 2019. Finał konkursu, który poprzedziły eliminacje w czterech nadbałtyckich kurortach, odbył się w miniony weekend na promenadzie w Ustce.

W każdym z czterech konkursów eliminacyjnych (w Jantarze, Krynicy Morskiej, Jastarni i Łebie) uczestniczyło po blisko 50 dziewczyn z całej Polski. Po trzy laureatki każdego z nich stanęły do walki o tytuł Bursztynowej Miss Polski (por. nasz artykuł Wyjechały z Bielska-Białej po sukces. Piękne nastolatki nad Bałtykiem ZDJĘCIA). Gala finałowa odbyła się 10 sierpnia w Ustce z udziałem 12 najpiękniejszych dziewczyn. Były wśród nich trzy  reprezentantki bielskiej agencji modelek Grabowska Models - Aleksandra Wyszomierska, Natalia Rabaszowska i Kinga Stach.

- Przed wyjściem na scenę miała dużą tremę, gdyż widziałam, że mamy ogromną publiczność, w tym sporo wczasowiczów z Bielska-Białej, a chciałam, aby wszystko wypadło perfekcyjnie - mówi Kinga Stach.

Finalistki prezentowały się na scenie kolejno w jedwabnych piżamkach oraz w strojach kąpielowych i sportowych. W czwartej prezentacji, która odbyła się w rytmach muzyki zespołu Metallica, wyszły w ubraniach stylizowanych na rockowe. Na koniec podczas koronacji dziewczęta pokazały się ponownie w strojach kąpielowych.

- Konkurencja była ogromna i nie nastawiałam się nawet na tytuł komplementarny, a tym bardziej na główny. Kiedy prowadząca wyczytała mój numer, byłam w takim szoku, że nogi ugięły się pode mną, a łzy radości napłynęły do oczu. Patrzyłam na publiczność, która biła brawo i krzyczała mój numer! To było niesamowite przeżycie. Czułam, jak bije mi serce. Nie mogłam uwierzyć, że zostałam Bursztynową Miss Polski 2019 - zwierzyła się portalowi Kinga Stach.

bb

Foto: z archiwum agencji Grabowska Models oraz zbiorów Kingi Stach