W ubiegły weekend w Bielsku-Białej gościła ekipa TVP. Jak dowiedział się nasz portal, na terenie miasta realizowane były zdjęcia do programu „Z Andrusem po Galicji”, który prezentuje polskie miasta położone na terenach Galicji. Emisja programu zaplanowana została na koniec roku.

"Z Andrusem po Galicji" to cykl filmów prezentujących miasta położone na terenach dawnej Galicji. Ich autorem jest Tomasz Paulukiewicz, a gospodarzem Artur Andrus - znany dziennikarz, artysta i satyryk. W ubiegły weekend ekipa TVP pojawiła się w Bielsku-Białej, aby zrealizować odcinek o naszym mieście. Filmowców interesowały m.in. starówka, murale, kolej linowa na Szyndzielnię, Galeria BWA, zamek książąt Sułkowskich, Stara Fabryka czy Muzeum Fiata 126p im. Ryszarda Dziopaka.

W programie wypowiadają się m.in. Jerzy Batycki, dyrektor Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz Maciej Kliś, popularyzator gry w squasha i organizator profesjonalnych zawodów w tej dyscyplinie sportu. Szczególną oprawę zapewnił działający w Bielsku-Białej zespół tancerzy tanga. Jak dowiedział się portal, w filmie znalazły się także ujęcia pokazujące rzeźby Bolka i Lolka oraz Reksia, a także Studio Filmów Rysunkowych.

Każdy odcinek serii ma trwać około 25 minut. Emisja odcinka nakręconego w Bielsku-Białej na antenie Telewizji Polskiej zaplanowana została na koniec br. Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery. W budżecie miasta na realizację programu zapisano kwotę 46 tys. zł.

bak