Sezon motocyklowy w regionie nie należy do najbardziej bezpiecznych. Od początku roku policja odnotowała 47 zdarzeń z udziałem motocyklistów. Aż jedenaście z nich to wypadki drogowe, w których dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych. Zdarzenia te były impulsem, aby zorganizować spotkanie na temat bezpieczeństwa, które odbyło się wczoraj na terenie WORD w Bielsku-Białej.

"MotoBezpieczni” to impreza, która po raz pierwszy zagościła na terenie Podbeskidzia. Jest adresowana zarówno do motocyklistów, jaki i do wszystkich innych użytkowników dróg, którzy w oczywisty sposób wpływają na bezpieczeństwo jednośladów. W przedsięwzięcie włączyli się policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej i śląskiej komendy policji.

W czasie wczorajszego spotkania mundurowi mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na takie zagadnienia, jak prędkość, trzeźwość czy elementy odblaskowe. Była to okazja do promowania właściwych zachowań na drodze. Podczas licznych pogadanek i indywidualnych rozmów policjanci zachęcali fanów motocykli do bezpiecznego korzystania z dróg.

Motocykliści wzięli udział w licznych konkursach. Wiele trudności przysporzyły zawody w jak najwolniejszej jeździe motocyklem po wyznaczonym torze oraz rozwiązanie testu wiedzy teoretycznej. Uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, w tym symulatory, pokazy pierwszej pomocy, prezentacja poduszki powietrznej dla motocyklistów, koncerty zespołów i poczęstunek.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Stowarzyszenie Bielscy Motocykliści, bielska drogówka oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

bb

Foto: Policja