W bielskim Ratuszu prezydent Jarosław Klimaszewski uroczyście otworzył wczoraj BBDays4.IT. Celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie siły lokalnego rynku IT oraz integracja pasjonatów programowania. Podajemy wybrane atrakcje tego niecodziennego festiwalu wraz z linkami, pod którymi można zapisać się na konkretne spotkania.

Podczas pierwszych pięciu dni BBDays4.IT pasjonaci technologii cyfrowych będą mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez bielskie firmy IT. Zapisać się można TUTAJ po kliknięciu w logo firmy znajdujące się w harmonogramie festiwalu. Są tam także społecznościowe meetupy poświęcone m.in. tajnikom pracy developera, startupom czy aplikacjom webowym i mobilnym. Dostępne są zapisy na dni otwarte firm IT - TUTAJ. Z kolei atrakcją dla uczniów szkół średnich może być konferencja „Programista - zawód przyszłości”.

W sobotę, 14 września odbędzie się dwuczęściowa konferencja programistyczna. Najpierw w godzinach 9:00-15:00 w budynku ATH prelegenci poruszą tematy związane m.in. z takimi zagadnieniami, jak open source, front-end, back-end, dev ops, rzeczywistość wirtualna czy rozszerzona. Następnie na terenie CS „Rekord” w Cygańskim Lesie już po raz czwarty pasjonaci IT spotkają się na konferencji programistycznej „pod chmurką”, czyli BBQ4.IT. W luźnej atmosferze programiści będą rozmawiali o wyzwaniach, stojących przed branżą IT.

Bilety na obie części zakupić można TUTAJ. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany dla Fundacji Moniki Jaskólskiej „Nie wypada nie pomagać” na cele charytatywne. Fundacja powstała w ramach akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. Jej celem jest pozyskanie środków na bielski Szpital Pediatryczny, a także przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii dotyczącej zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Ostatni dzień festiwalu (niedziela, 15 września) upłynie pod znakiem rywalizacji między programistami. Tego dnia na górnej stacji kolejki na Szyndzielni 16 czteroosobowych drużyn zmierzy się w hackathonie „Żyj, pracuj i wypoczywaj w BB i okolicy". Pracować będzie można nad projektami związanymi z miastem i regionem, np. w kategoriach kultury, sportu, transportu miejskiego, edukacji, infrastruktury, aktywnego wypoczynku. Na hackathon rejestrować się można TUTAJ.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Bielsko-Biała, Akademia Techniczno-Humanistyczna oraz firmy Rekord SI, Selleo i Capsilon. Wśród partnerów BBDays4.IT znalazło się kilkadziesiąt firm i instytucji z regionu Podbeskidzia. Patronem festiwalu jest prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Więcej informacji o bielskim festiwalu IT znajdziesz na www.bbdays4.it.

bb

Foto: UM Bielsko-Biała