Czy na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej powstanie muzeum sportu? Jak dowiedział się portal, taki pomysł jest obecnie analizowany przez urzędników. Kustoszem nowo utworzonej placówki mógłby zostać Ryszard Radwan, były naczelnik wydziału kultury fizycznej i turystyki Urzędu Miejskiego.

Bielski samorząd rozważa utworzenie muzeum sportu na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Rychlińskiego. Pomysł jest we wstępnym etapie realizacji, ale pojawiają się pierwsze informacje personalne o tym kto mógłby podjąć się misji zbudowania od podstaw nowej placówki.

Jak ustalił nasz portal, propozycję pracy w charakterze kustosza muzeum miał otrzymać Ryszard Radwan, który w połowie czerwca po 23 latach pracy zrezygnował z posady naczelnika wydziału kultury fizycznej i turystyki Urzędu Miejskiego (aktualnie dobiega końca okres wypowiedzenia jego umowy o pracę w Ratuszu). W czerwcu w rozmowie z portalem prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zapewniał, że urzędnik sam zrezygnował z zajmowanego stanowiska.

bak