Korona zbiornika wody pitnej w Wapienicy będzie ponownie otwarta dla zwiedzających jeszcze tej jesieni. Wiosną, gdy obiekt po raz pierwszy w historii udostępniono mieszkańcom miasta i turystom, liczba gości w Dolinie Luizy przerosła oczekiwania organizatorów. Teraz dodatkowo o dogodny dojazd ma zadbać MZK.

Do pierwszego w historii udostępnienia korony zbiornika w Wapienicy doszło pod koniec marca. Okazją do tego były obchody Światowego Dnia Wody oraz 90. rocznicy budowy  obiektu. Mieszkańcy oraz turyści tłumnie ruszyli do Doliny Luizy, aby zobaczyć z bliska zbiornik wybudowany w latach 30. ub. wieku.

- Na szczęście, nie trzeba było czekać w kolejce, aby wejść na zaporę, ale znalezienie wolnego miejsca parkingowego w Wapienicy graniczy z cudem - pisaliśmy TUTAJ.

W rozmowie z portalem prezes spółki Aqua Krzysztof Michalski zapewniał wtedy, że będzie dążył do tego, by korona zbiornika wody pitnej w Wapienicy była częściej udostępniania zwiedzającym. Słowa dotrzymał, bo do kolejnej takiej gratki dojdzie w sobotę, 19 października. Firma wodociągowa zaprasza wszystkich chętnych do odbycia „jesiennego spaceru po zaporze" w godz. 10.00-16.00.

O komfortowy dojazd mieszkańców i turystów do malowniczej Doliny Luizy ma zadbać Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. Tego dnia na linii nr 16 w kierunku Wapienicy pojawić się ma więcej przegubowych autobusów niż zazwyczaj. Wiosną, gdy po raz pierwszy udostępniono zbiornik, na przepełnione autobusy skarżyły się liczne osoby korzystające z komunikacji miejskiej (czytaj w artykule Korona zapory będzie otwierana częściej. Podstawią też długie autobusy).

bak