Zima zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią sezon narciarski i snowboardowy. Wiele osób przygotowuje się do niego solidnie, nie zapominając o najdrobniejszym elemencie stroju i wyposażenia. Kiedy przychodzi pora na zakup skarpet narciarskich, kierujemy nasze kroki do znanych sklepów ze sprzętem sportowym lub po prostu odwiedzamy profesjonalną witrynę w internecie, np. stronę sklepu Go Sport. Tam znajdziemy nie tylko bogatą ofertę skarpet narciarskich dla mężczyzn, kobiet i dzieci, ale też uzyskamy profesjonalną informację na temat tego asortymentu. Nie zwlekaj, odwiedź Go Sport już dziś.

Czy dobór skarpet narciarskich ma znaczenie?

Oczywiście, skarpety dedykowane do sportów zimowych mają specjalną postać - są długie, zapobiegają uciskom i otarciom, a ponadto gwarantują wymagany poziom kontroli nad butem. Odpowiedni wybór tego elementu garderoby może ochronić amatora jazdy na nartach przed urazami, otarciami i pęcherzami na stopach. Jeśli weźmiemy pod uwagę dobro naszych nóg, przyznamy, że inwestycja we właściwy model skarpet wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie i komfort jazdy.

Skarpety narciarskie i snowboardowe wyróżniają się ściągaczami w okolicach kostki, co sprawia, że nie przemieszczają się, idealnie dopasowują do stopy oraz zapewniają swobodę ruchów. Standardem skarpet narciarskich są także wzmocnienia w okolicach palców i pięt. Chronią one skórę przed powstawaniem bolesnych pęcherzy oraz przed odmrożeniem. Niezwykle istotny jest także ochraniacz ścięgna Achillesa zmniejszający ryzyko urazów. W modelach przeznaczonych do sportów zimowych kluczowa staje się też kompresja. Pozwala ona na odciążenie narażonych na wysiłek mięśni, ich lepszą pracę oraz ochronę przed zmęczeniem.

Wśród sportowców zazwyczaj największym powodzeniem cieszą się skarpety wykonane są z bawełny, jednak w mroźnych warunkach bardziej sprawdza się  wełna, ponieważ pozwala ona na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. W produkcji skarpet najczęściej jednak stosowane są mieszanki materiałów, które pozwalają utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz odprowadzić wytworzoną wilgoć. Niektóre skarpety posiadają także właściwości antybakteryjne oraz antystatyczne. 

Skarpety narciarskie - oferta Go Sport

W doborze tej części garderoby sportowej płeć i wiek mają znacznie, dlatego w ofercie skarpet znajdziemy modele męskie, damskie, a także juniorskie - taki podział jest bardzo ważny ze względu na budowę stopy. Modele damskie i dziecięce nie tylko można kupić w mniejszych rozmiarach, ale przede wszystkim będą one węższe, co za tym idzie bardziej przylegające.

W sklepie Go Sport znajdziemy skarpety znanych marek: Spaio, Wanabee, Salomon, 1 Er Prix, Mico. Cechują się one wygodnymi, nieprzesuwającymi się ściągaczami i budową sprzyjającą swobodzie ruchów. Wiele modeli chroni stopę przed uderzeniami, a elastyczne wsparcie kostki zapobiega kontuzjom więzadeł i mięśni. Znawcy polecają także modele posiadające pełną amortyzującą warstwę. Wybrane warianty skarpet są wykonane z wełny merynosa najwyższej jakości - nie podrażniają zatem skóry, a także nie kurczą się i nie odkształcają w praniu.

Ważnymi cechami, na które należy podczas zakupów zwrócić uwagę jest odprowadzenie wilgoci oraz wzmocnienie okolic podeszwy. Dzięki zastosowaniu specjalnych włókien wiele modeli skarpet gwarantuje optymalną izolację cieplną. Ponadto niektóre z nich posiadają właściwości bakteriostatyczne oraz antyzapachowe.

Artykuł sponsorowany