Od jutra do soboty w stacji kontroli pojazdów Rad-Net przy ul. Cieszyńskiej 336 w Bielsku-Białej będzie można dokonać bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu. Do skorzystania z możliwości odpowiedniego przygotowania pojazdu do okresu jesienno-zimowego zaprasza wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji.

Inspiracją do prowadzonych działań jest trwający okres jesienno-zimowy. To w tym czasie stan techniczny naszych pojazdów ma bardzo duży wpływ na powstawanie zdarzeń drogowych. Prawidłowo działające hamulce, sprawne zawieszenie i właściwe ogumienie wpływają na długość hamowania naszego pojazdu.

W trakcie działań będzie można także dokonać sprawdzenia ustawienia świateł, które są równie istotne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z pogarszającą się widocznością w okresie jesienno-zimowym. Na prawidłowe działanie świateł wpływ mają, poza ich ogólnym stanem technicznym, takie czynniki, jak właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Odpowiedni wyregulowane reflektory dają nam dużo większe szanse na właściwą reakcję, która może ostatecznie zdecydować czy dojdzie do potrącenia, czy też będziemy mogli mu zapobiec.

Na bezpłatne sprawdzenia stanu technicznego pojazdu stacja Rad-Net zaprasza w dniach od 9 do 12 października. Jutro policjanci będą prowadzić również ogólnopolskie działania „SMOG”, których celem jest ograniczenie emisji spalin i innych zanieczyszczeń do środowiska. Policjanci wspólnie z diagnostą za pomocą analizatora spalin będą sprawdzać, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Kierujący, których pojazdy nie spełnią wymogów określonych przepisami prawa, muszą się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki.

bb