W najbliższą niedzielę podczas wyprzedaży garażowej na osiedlu Złote Łany odbędzie się kiermasz #BBez plastiku - woreczki i torby na zakupy. Na stoisku można będzie kupić woreczki na zakupy uszyte z firanek, ozdobione haftem lniane worki na pieczywo oraz siatki na zakupy z tzw. uszami.

Organizatorem kiermaszu jest Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany, która prowadzi zajęcia edukacyjne dla seniorów, m.in. na temat ekologii, zalewu śmieci, plastiku czy opakowań jednorazowych. Aby ograniczyć ilość toreb foliowych w codziennych zakupach, seniorki postanowiły przerobić stare firanki i wykorzystać resztki innych materiałów z domowych zapasów do uszycia woreczków i toreb na zakupy.

Od początku września na zajęciach w Pracowni Rękodzieła na Złotych panie szyją torby na trzech maszynach. Pozostałe kroją materiał, wciągają sznurki w tuneliki i haftują napis „chleb”. Wszystkie torby i woreczki będzie można kupić na kiermaszu, który odbędzie się 13 października w godz. 10:00-13:00 podczas wyprzedaży garażowej na osiedlu Złote Łany (ul. Jutrzenki). Torby będą sprzedawane za symboliczną kwotę, a zarobione pieniądze zostaną przeznaczone na zakup materiałów na zajęcia warsztatowe.

bb