Na os. Beskidzkim w Bielsku-Białej policja zatrzymała 28-latka powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców, który jest podejrzany o napad rabunkowy. Zdaniem śledczych, w jednym z bloków na os. Karpackim bielszczanin pobił 24-latka, żądając od niego 40 tys. zł. Bielski sąd aresztował napastnika na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków na bielskim os. Karpackim. W sobotę po południu do jednego z mieszkań, w którym przebywał 24-latek ze swoją znajomą, doszło do napadu. Napastnik zaatakował mężczyznę i zażądał od niego 40 tys. zł. Bandyta bił i groził swojej ofierze. Napadnięty mężczyzna nie wydał jednak pieniędzy. W tym czasie jego znajomej udało się uciec z mieszkania i wezwać pomoc. Kiedy napastnik zorientował się, że na miejsce może jechać policja, zbiegł. Na szczęście, napadnięty mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności, w jakich doszło do napadu. Sprawdzali, skąd napastnik mógł dowiedzieć się, że napadnięta para może w mieszkaniu przechowywać dużą kwotę, zbierali i zabezpieczali dowody przestępstwa. Stróże prawa sprawdzali nagrania z monitoringu miejskiego i poszukiwali świadków przestępstwa. Kryminalni z komisariatu II wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego bielskiej komendy ustalili pojazd, którym przyjechał sprawca napadu.

Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o napad mężczyzny i po kilku godzinach na jednej z uliczek os. Beskidzkiego zauważyli poszukiwany pojazd. Gdy zatrzymali go do kontroli, za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez napadniętego w mieszkaniu mężczyznę. Stróże prawa zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu tożsamości okazało się, że ma on związek z półświatkiem pseudokibiców jednego z bielskich klubów piłkarskich.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Za przestępstwo to może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Śledczy wystąpili do bielskiego sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po rozpoznaniu sprawy aresztował podejrzanego o rozbój pseudokibica na trzy miesiące.

bb

Foto: Policja