Zapowiada się ciekawy, tym razem dłuższy weekend. Organizatorzy przygotowali sporo wydarzeń związanych ze świętem narodowym oraz inicjatywy dla rodzin. W BCK nowy program zaprezentuje jeden z najbardziej popularnych kabaretów. Będzie też koncert kultowej formacji muzycznej oraz spacer po cmentarzu w towarzystwie historyka. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na niezwykły koncert. Bilety na to widowisko dawno już zostały wyprzedane! Jak zwykle w piątek, podpowiadamy, jak kulturalnie spędzić najbliższe dni w Bielsku-Białej.

W piątek w klubie Rudeboy zagra Closterkeller, kultowa formacja rockowa, której liderką jest Anja Orthodox, wokalistka obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Na koncercie, który rozpocznie się o godz. 20.00 poznamy utwory z jedenastego albumu zespołu. Bilety w cenie 35 i 45 zł.

Niesamowite widoki

W piątek o godz. 19.00 w Domu Kultury w Starym Bielsku ruszy kolejny Tramway kulturalny, tym razem poświęcony wyprawom rowerowym. "Rowerem do La Salette oraz Rzymu najwyższymi przełęczami alpejskimi" - to relacja wypełniona ciekawymi wspomnieniami i opowieściami okraszonymi świetnymi zdjęciami i filmami. To przygoda grupy rowerzystów, którzy na rowerach wspięli się na najwyżej położone przełęcze alpejskie, zmagali się z ogromnymi przewyższeniami, podziwiali niesamowite widoki. Ta wyprawa to także wydarzenie o charakterze duchowym realizowane w ramach akcji ewangelizacyjnej Rozkręć Wiarę.

Sobotę można zacząć od robienia karmników dla ptaków. Taką ofertę dla całych rodzin wymyśliła MIKRA, czyli Świetlica w Mikuszowicach Krakowskich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy o 14.00. Jego uczestnicy dowiedzą się, jakie ptaki migrują do ciepłych krajów, a które zostają w Polsce. W części praktycznej zaś poznają tajniki wykonania karmników z drewna i kamienia.

Dzieciom mogą towarzyszyć rodzice i dziadkowie. Obowiązują zapisy na warsztaty. Wydarzenie współorganizowane jest z Klubem Kreatywnego Inżyniera FloJaMo. Zapisy przyjmowane są w firmie przy ul. Żywieckiej 302, telefonicznie: 33 816 34 57, 509 850 057 oraz mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl. Bilet wstępu kosztuje 20 zł.

Kabaret Ani Mru-Mru

W sobotę o godz. 17.00 na deskach Bielskiego Centrum Kultury wystąpi kabaret Ani Mru-Mru ze swoim nowym programem - Cicrque de Volaille. Grupa założona w 1999 roku ma na koncie wiele sukcesów, w tym zdobycie Telekamer oraz zwycięstwa na przeglądzie PAKA czy Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry. Bilety w cenie 80 zł.

W niedzielę radzimy wybrać się na spacer z dr. Jackiem Proszykiem. Tym razem miłośnik historii naszego miasta opowie o cmentarzu żydowskim. Początek wydarzenia o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Cieszyńskiej. Spotkanie potrwa trzy godziny.

„Wspomnienie“ oraz inne piosenki, które w ciągu minionych lat stały się legendą będzie można usłyszeć w niedzielny wieczór na Koncercie Zaduszkowym Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej. Wydarzenie odbędzie się w klubie Metrum Jazz Club o godz. 18.00. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.

Na widowisko w Metrum biletów już dawno zabrakło. Dla naszych Czytelników mamy jednak trzy podwójne zaproszenia, które można wygrać w konkursie. Aby je otrzymać, trzeba odpowiedzieć na pytanie: Jakie jest imię i nazwisko wokalisty, który przed laty wykonywał utwór "Wspomnienie"? Mail z odpowiedzią należy wysłać na adres: redakcja@bielsko.biala.pl. Kto pierwszy, ten lepszy!

W barwach narodowych

Na tradycyjny koncert muzyki polskiej zaprasza BCK w niedzielę o godz. 18.00. Pieśni patriotyczne, utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów oraz kompozycje rozrywkowe z kanonu polskiej popkultury wykona Cisovsky Orchestra pod dyrekcją Macieja Cisowskiego oraz soliści - Daniel Cebula-Orynicz i Weronika Skalska. Muzyce towarzyszyć będą obrazy filmowe oraz wizualizacje najważniejszych wydarzeń z historii Polski od lat 20. XX w. do czasów współczesnych. Bilety w cenie 20 i 40 zł.

Święto Niepodległości będzie miało swój ciekawy akcent także w Hałcnowie, gdzie w ciągu dwóch dni - 10 i 11 listopada - odbędzie się otwarcie wystawy plenerowej, występ orkiestry strażackiej oraz koncerty uczniów SP 28 i laureatów Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. To wszystko w tamtejszym Domu Kultury.

W kinach: Ukryta Gra polskiej produkji z rolą Billa Pullmana, Midway, Terminator. Mroczne przeznaczenie, Jestem #M. Misfit, Salma w Krainie Dusz oraz Baranek Shaun Film.

KGO