Modernizacja basenu Panorama potrwa dwa lata. W projekcie przyszłorocznego budżetu Bielska-Białej na prace remontowe przewidziano 6,7 mln zł, ale na razie nie ustalono, jaki będzie zakres robót. Wiadomo, że kąpielisko na czas remontu będzie zamknięte.

O konieczności kompleksowej modernizacji basenu Panorama przy ul. Konopnickiej w Bielsku-Białej mówi się od dawna. Obiekt wymaga przebudowy lub przynajmniej wymiany m.in. nieszczelnych niecek basenowych, w których co roku trzeba uzupełniać ubytki płytek po zimie. Na terenie kompleksu powstanie wodny plac zabaw o powierzchni ok. 300 mkw.

Remont basenu rozpocznie się w przyszłym roku, ale będzie rozłożony w czasie. Na inwestycję w projekcie budżetu na 2020 rok zapisano 6,7 mln zł, a w wieloletniej prognozie finansowej na 2021 rok - kolejne 13,2 mln zł. - Na razie zakres prac, jakie mają być wykonane w przyszłym roku nie został określony - informuje Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Wiadomo jednak, że w czasie robót obiekt będzie nieczynny.

bak