Dwa przedstawienia w wykonaniu aktorów znanych z teatru, kina i telewizji, słynny balet prezentujący bogatą historię Rosji, gorące rytmy flamenco, zabawa andrzejkowa do muzyki sprzed dekad, a także rodzinne granie w planszówki - to program tylko na jeden weekend. Jak zwykle w piątek, podpowiadamy, jak kulturalnie spędzić najbliższe dni w Bielsku-Białej.

Wielość barw i szelest falban, szmer rozkładanych wachlarzy, brzęk kastanietów i stukot obcasów. W piątek o godz. 20.00 w Metrum Jazz Club odbędzie się gorący pokaz w rytmie flamenco w wykonaniu bielskiej szkoły Fuego Flamenco. W programie tańce w tradycyjnych strojach hiszpańskich, a potem wspólna zabawa. Wstęp 25 zł.

Gwiazdy sceny w BCK

Do "Prywatnej kliniki" zaprasza Bielskie Centrum Kultury. Ten brawurowy spektakl zostanie zaprezentowany w piątek dwa razy - o godz. 17.00 i 20.00. W rolach głównych gwiazdy teatru, telewizji i kina: Monika Fronczek, Klaudia Halejcio, Rafał Cieszyński, Tomasz Oświeciński, Alżbeta Lenska, Katarzyna Bujakiewicz, Paweł Koślik.

W przedstawieniu zobaczymy historię Harriet - rozwódki mieszkającej w eleganckim domu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z panów zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna z niestroniącym od alkoholu mężem, historia zaczyna się komplikować. Bilety w cenie 115, 110, 100 i 85 zł.

W klubowiarni Aquarium odbędzie się w piątek koncert Karoliny Czarneckiej, o której zrobiło się głośno dzięki piosence Hera koka hasz LSD zaprezentowanej na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 roku. Wydarzenie promuje nową płytę artystki - Cud, której zapowiedzią jest singiel Módl się za nami. Bilety w cenie 40, 30 zł.

Andrzejki czas zacząć

W sobotę w godz. 10.00-20.00 rodziny z dziećmi oraz wszyscy fani gier planszowych będa mogli wspólnie zagrać w sklepie Gnom przy ul. Szkolnej 15 A. Tematem spotkania pasjonatów planszówek będą gry szybkie, wesołe, kolorowe. Uwaga, w programie konkursy z nagrodami! Szczegóły TUTAJ.

2BE Club zaprasza na wyjątkowy weekend. W piątek proponuje zabawę w rytmie disco z lat 80. i 90. XX wieku. Imprezę poprowadzi DJ Alien, a gościem specjalnym będzie DJ Luszczak. W sobotę zagrają Mdrums oraz Sandecki Sax. Prowadzącym zabawę będą DJ Alien oraz Igo.

Jeden z najsłynniejszych baletów świata - Russian National Ballet wystąpi w sobotę o godz. 19.00 w BCK z programem prezentującym bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Zobaczymy połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego. Na scenie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów. Bilety w cenie 120 i 60 zł.

Stand-up Adama

W niedzielę w klubie Miasto wystąpi Adam Van Bendler, który zaprezetnuje program Światło w tunelu. Adam zaprzedał duszę komedii, zwierzętom i... wiecznym tarapatom, dzięki którym zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. W tym programie dowiemy się, co siedzi w głowie introwertyka, który po pięciu latach bytowania w depresyjnej Skandynawii w obawie przed samobójem powraca do ojczyzny, by postawić wszystko na jedną kartę.

Jeszcze nie wie, że ta karta to tylko jopek, którym sam się staje się w obliczu prawdziwej wojny. Wojny kart pobrudzonych tanim keczupem społecznych oczekiwań i tłuszczem własnych lęków. Choć opis wręcz ocieka populistyczną głębią i tanią hipsterską apaszką z Pepco, to jednak wiadomo, że nie zabraknie tu znów słodko-gorzkich, niszczących od łez żartów i dziwnych hipotez w stylu, do którego przyzwyczaił nas autor. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 30 zł, w dniu imprezy - 40 zł.

W kinach: Na noże oraz Jak poślubić milionera.

KGO