Społeczność Obywatele Bielska-Białej organizuje dzisiaj godzinną manifestację przed budynkiem Sądu Okręgowego przy ul. Cieszyńskiej . - Przyjdźmy wyrazić poparcie dla sędziów szykanowanych za przestrzeganie prawa! - czytamy na profilu tej inicjatywy w Facebooku.

- To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa. Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel - zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy, nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli - piszą Obywatele Bielska-Białej.

Organizatorzy proszą uczestników manifestacji, aby zostawili w domu emblematy partyjne i przyszli z transparentami, które dotyczą tematu. Opcjonalnie można wziąć flagi Polski bądź Unii Europejskiej. Oczekiwane są m.in. wystąpienia sędziów i innych prawników. - Zabieramy ze sobą latarki i wszelkie lampy, by wyrazić nimi swój jasny przekaz (prosimy świeczki zostawić w domu, bo ich wosk niszczy bruk) - czytamy.

Manifestacja odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia o godz. 17.00 przed budynkiem Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, naprzeciwko katedry św. Mikołaja.

bb