Suez Bielsko-Biała jest przygotowany na zapowiadane nadejście zimy. W ostatnich dniach pracownicy spółki przygotowywali sprzęt do akcji „Zima” w mieście. W gotowości czeka 1000 ton soli drogowej oraz łącznie 38 ciągników i pługoposypywarek.

Na terenie bazy Suez przy ul. Reksia w Bielsku-Białej zmagazynowano tysiąc ton soli drogowej (kolejne 3 tys. ton jest w magazynie dostawcy), 50 ton grysu oraz 20 ton piasku. Do zadań związanych z ręcznym i mechanicznym utrzymaniem miasta zimą zaangażowanych zostało 30 pracowników. Całodobowo na terenie firmy działać będzie dyspozytornia (tel. 33 499 20 16 lub 26).

Do akcji zimowego utrzymania dróg i chodników przygotowano 24 ciągniki z pługiem i rozrzutnikiem, 14 pługoposypywarek oraz sześć mikrociągników z pługiem do odśnieżania chodników. Na terenie bazy są dwa urządzenia do wytwarzania solanki oraz koparko-ładowarki, które będą dbały o sprawny załadunek soli do pługów. Całość uzupełnia samochód patrolowy, którym pracownicy firmy wyjeżdżają w teren oraz samochody dostawcze do przewozu pracowników i piasku.

Tegoroczne zimowe utrzymanie dróg i chodników kosztować będzie budżet miasta 7,86 mln zł (o przetargu pisaliśmy Czeka nas rekordowo droga zima? SUEZ dyktuje cenę odśnieżania dróg).

bak