Podczas nocnej akcji w okolicy popularnych lokali rozrywkowych i dyskotek w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach, w której wzięli udział policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego oraz funkcjonariuszy Służby Celnej, zatrzymano siedem osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Policjanci skontrolowali ponad pół tysiąca kierujących.

Akcję „Dyskoteka” przeprowadzono w noc andrzejkową w okolicy popularnych lokali rozrywkowych i dyskotek w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach. Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. Kontrolowali, czy nie są pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i czy nie posiadają przy sobie zabronionych substancji. Mundurowi badali także to, czy nie przewożą pasażerów w liczbie przekraczającej dopuszczoną ich liczbę oraz czy nie popełniają szczególnie niebezpiecznych wykroczeń drogowych.

Policjanci skontrolowali tej nocy ponad pół tysiąca kierujących. Dwóch ze skontrolowanych kierowców zdecydowało się na jazdę na tzw. podwójnym gazie, a jeden po użyciu środków odurzających. W ręce stróżów prawa tej nocy wpadło aż siedem osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków w wieku od 19 do 28 lat. Wszyscy zatrzymani za ich posiadanie to mężczyźni.

Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat więzienia, a za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem lub w stanie nietrzeźwości dwa lata i zakaz prowadzenia pojazdów.

bb

Foto: Policja